Ярослав Пришляк — член 24 куреня ім. Павла Полуботка (Бережани), 41 куреня ім. Осипа Яримовича, гурток «Лев» (там само). Член Пласту від 1924 року; член пластової оркестри. Член ОУН, заступник повітового провідника ОУН Бережанщини. На еміґрації належав до 1 куреня УПС ім. О. і С. Тисовських, мав ступінь пластуна сеньйора керівництва. Кандидат на пост Начального Пластуна.

Нижче подаємо довідку, вміщену у книзі Теодозія Самотулки “Новацьким шляхом”.

***

Народився в Бережанах, Україна, в 1915 р., де провів своє дитинство і юні роки. По закінченні гімназії пірнув у вир громадського життя як член хору «Боян» в Бережанах, як член ОУН, яка то діяльність стала причиною ув’язнення і перебування в польських і німецьких тюрмах.

Воєнна хуртовина змусила його залишити свій край та мандрувати по чужій землі. І так опинився у США, поселившися в Бафало, НЙ. Тут включився у громадське та парафіяльне буття як член церкви св. Миколая, співав у хорі “Бур­лаки”.

Та найбільше часу й труду віддав він праці в Пласті, зокрема в новацькому діянні. Упродовж 27 років виконував обов’язки станичного, 18 років гніздового в Бафало, був довголітнім комендантом таборів на оселі “Новий Сокіл“.

Став членом Орлиного Круга в 1965 р., навчав на вишколах новацьких виховників, як вести працю з новацтвом. За віддану працю для Пласту пластовий провід відзначив його орденом св. Юрія в золоті. Братчик Славко, як його новацтво звало, був пл. сен. керівництва, членом 1 куреня ім. О. і С. Тисовських.

Помер 24 березня 2001 р. в Бафало й похований на кладовищі св. Матвія у Вест Сенека, НЙ.

*

 

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.