Плав’юк Микола, останній Президент уряду УНР в екзилі

Пл. сен. кер. Микола Плав’юк, «Прем’єр» (5 червня 1925 — 10 березня 2012) – широко відомий громадський діяч, голова проводу ОУН, голова правління Фундації ім. Олега Ольжича, президент Видавництва ім. Олени Теліги у Києві.

Микола Плав’юк був останнім президентом уряду Української Народної Республіки в екзилі, головою Українського Національного Об’єднання в Канаді, президентом Світового Конґресу Вільних Українців, головою Проводу Українських Націоналістів, Почесним громадянином України. Одержав найвищу державну нагороду України — орден Князя Ярослава Мудрого 1-го ступеня, Шевченківську медалю — найвище признання Конґресу Українців Канади, і медалю св. Володимира Великого від Світового Конґресу Українців.

Народився 5 червня 1925 року в с. Русів на Снятинщині. Навчався у рідному селі, у середній школі в Снятині.

Член Юнацтва ОУН, влітку 1944 – зв’язковий у Карпатах. Від літа 1945 – член Пласту в Німеччині. У Мюнхені закінчив українську гімназію і університет, де здобув диплом економіста. Став членом пластового куреня «Лісові Чорти», де був співзасновником «Молодої Фімілії». Після переїзду до Канади закінчив Університет Конкордія в Монреалі. Був станичним у Монреалі і в Гамільтоні, крайовим комендантом УПЮ Канади, заступником Голови ГПБ і головним булавним УПС.

Для пластунів Микола Плав’юк був добрим прикладом до наслідування, бо завжди виконував те, до чого зобов’язався при пластовій присязі – був вірним Богові і Україні, жив згідно з Пластовим Законом, помагав українській громаді в діяспорі і працював для України. Про його пластове життя свого часу журнал «Пластовий шлях» опублікував інтерв’ю (ч. 3 (155) за 2008 р.). Воно розміщене також на Пластовому Порталі.

Джерело: Музей-архів пластового руху у Львові

Підтримати проект “100 кроків” | Support us!

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This