Лев Данило Дубас у пластових колах був найбільш знаний як виховник на таборах новиків в Підлютому і на Остодорі.

Народився у Львові 15 березня 1913 року. Навчався в народній школі ім. Короля Данила, згодом на Філії Академічної гімназії, матуру склав 6 червня 1931 року.

Того ж року вступив до Львівського університету на правничий відділ. Звання маґістра прав отримав 1936 року. Згодом на Карлово­му університеті в Празі здобув ступінь доктора прав.

Працював адвокатським конципієнтом, а згодом само­стійним адвокатом у Львові.

В гімназії належав до 7 куреня ім. Князя Льва, а після розв’язання Пласту брав участь як виховник у літніх таборах, що їх організувала Комісія Виховних Осель та Мандрівок Молоді (КВОММ).

Управа Оселі в Остодорі 1933 р. Сидять: лікар д-р Я. Карпевич, гол. виховник д-р Є. Пеленський, члени Булави: Т. Білостоцький, опікун о. О. Бучацький, Н. Панасівна, управителька кухні „бабця” Гаймберґерова, Я. „Копитко”; Стоять: Р. Сторощук, Т. Андріїшин, І. Кліщ, І. Ковалівна, М. Дядьо, П. Романишин, Л. Дубас

Управа Оселі в Остодорі 1933 р. Сидять: лікар д-р Я. Карпевич, гол. виховник д-р Є. Пеленський, члени Булави: Т. Білостоцький, опікун о. О. Бучацький, Н. Панасівна, управителька кухні „бабця” Гаймберґерова, Я. „Копитко”; Стоять: Р. Сторощук, Т. Андріїшин, І. Кліщ, І. Ковалівна, М. Дядьо, П. Романишин, Л. Дубас

Член ОУН. Виступав оборонцем в останньому польському політичному процесі проти членів ОУН Стасика і Цвігуна.

Під час війни — секретар Українського Допомогового Комітету в Кракові, а потім у Львові. Комендант новацького табору, організованого відділом молоді УДК в Окшеві біля Холма 1940 року. Учасником того табору був, серед інших, Юрко Шухевич, який добре запам’ятав Левка Дубаса.

Наприкінці війни опинився в таборі Ді-Пі в Авґсбурзі. Подавав апеляції до американської і німецької влади у справах мешканців табору.

У 1950 році разом з родиною переїхав до США і оселився у Клів­ленді. Відкрив підприємство нерухомого майна та нотаріяльне бюро.

Був одружений з Іриною Барнич, українською спортсменкою. Виховали двох синів, Івана і Марка.

Помер 19 грудня 1981, похований 23 грудня 1981 року на місцевому цвинтарі в Пармі, Огайо.

Джерела:

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.