Цими днями виповнилася річниця 3-го З’їзду СУПЕ (Союзу українських пластунів-еміґрантів). З’їзд відбувся в Німеччині і прийняв низку рішень, на які цікаво поглянути як на відображення тодішнього стану української переселенчої спільноти.

Зокрема, під час З’їзду оформлено Крайову Пластову Організацію в Німеччині, затверджено її статут. Вона отримала назву Товариство «Український Пласт», провід під назвою «Крайова Пластова Рада» і «Перевірна Комісія» (досі, наскільки нам відомо, назва «край» у Пласті не вживалася; Крайову Пластову Старшину покликала на своєму засіданні Крайова Пластова Рада).

Наведемо перші пункти з 1 статті статуту Товариства:

1. Товариство називається Український Пласт, в англійській мові Ukrainian Scout Assotiation (sic!), в німецькій мові Ukrainische Pfadfinderschaft. Місцем осідку його Старшини є Мюнхен, — терен діяльности розтягається на територію Німеччини.
2. Товариство є аполітичне.
3. Урядовою мовою внутрі Т-ва є мова українська, а назовні окрім того англійська та німецька.

Згодом Крайова Пластова Старшина оголосила про проведення Ювілейного Свята Весни 5, 6 і 7 липня 1947 року в Міттенвальді, на північ від табору Єґеркасерне, в петлі ріки Ізари.

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.