Марія Сітницька народилася 3 липня 1918 року в родині професора гімназії, старшини УГА Івана Сітницького і Олени з Заячківських.

Початкову освіту отримала в «Рідній Школі» ім. Т. Шевченка, згодом навчалася у гімназії сс. Василіянок у Львові, де 1930 року, ще до заборони Пласту стала членкою 2 куреня ім. Марти Борецької. Впорядчиця таборів новичок на Остодорі від 1934 р. Активна діячка підпільного Пластового Центру (зокрема, була зв’язковою між Пластовим Центром і пластунками гімназії, предстваницею ПЦ в спортивному клубі «Стріла»). Членка куреня «Ті, що греблі рвуть».

Вищу освіту здобувала на торговельно-бухгалтерських курсах, організованих «Рідною Школою». У 1938—1939 рр. студіювала хімію у Львівському університеті, продовжила студії на фармацевтичному відділі Львівського медичного інституту (1939—1943). Від 1944 р. працювала в аптеках Львова — асистентом, провізором, завідувачем.

У 1960-80-х роках разом зі старшими братами Юрієм та Богданом організувала та провадила виховні мандрівки та поїздки молоді Карпатами та цілою Україною, чим активно спричинилася до підготовки молодої української еліти (цю діяльність родини Сітницьких прийнято називати підпільним «автобусним» пластуванням в СРСР).

Львівські “греблі” в гостях у Марії Сітницької. Сидять: Галина Субтельна, Устя Стефанчук, Марія Сітницька, Рома Зубенко. Стоять: Ірина Дуткевич, Наталя Піпа, Оксана Федьків, Ірина Гірна, Ліна Полихата, Марта Костюк, Богуслава Гринів

Після відродження Пласту в Україні активної участі у його діяльності не брала, але завжди радо зустрічалася з молодим поколінням пластунів та розповідала про своє пластування.

Померла у Львові 22 лютого 2005 року, похована в родинному гробівці на Личаківському цвинтарі.

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.