пл. сен. Олесь Дурбак (7 лютого 1917 — 20 січня 2002) — пластун куреня ч. 7 ім. Князя Лева при філії Академічної гімназії у Львові, учасник таборів КВОММ. Інженер-електрик. Репресований.

Народився у Львові у сім’ї Павла Дурбака — українського промисловця (засновника фірми «Керос»), який опікувався ремісничою молоддю, і Марти (з дому Стефанович). Навчався в Академічній гімназії, там вступив у Пласт. Пластування і таборування на Остодорі та Соколі виховали його стійким, чесним патріотом-українцем. Старші брати Борис і Тарас були активними пластунами, членами 1 куреня ім. Петра Конашевича-Сагайдачного, зголом 15 куреня УУСП «Орден Залізної Остроги». Тарас був виховником в таборах на Остодорі (згодом еміґрував і був активним в пластовому проводі за кордоном).

Не оминули родину Дурбаків большевицькі репресії. Після арешту батька у 1940 р. Олександра з матір’ю депортували у Казахстан. Повернувшись у 1945 р. до Львова, працював на теплоелектростанції і одночасно навчався; отримав диплом інженера-електрика.

У 1993 році поновив активне членство у Пласті, в Осередку праці сеньйорів Львівської станиці, багато років був скарбником.

Олесь Дурбак (скарбник Булави УПС станиці Львів) та Уляна Старосольська

Олесь Дурбак (скарбник Булави УПС станиці Львів) та Уляна Старосольська

Некролог про Олександра Дурбака

Некролог про Олександра Дурбака в “Пластовому шляху”

Автор: пл. сен. Роман Дзюпин

Джерела:

  1. Архів Осередку праці УПС станиці Львів
  2. Музей-архів пластового руху у Львові


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.