Згадуючи Байден-Павелла, Начального скаута світу

8 січня 1941 року помер Лорд Роберт Байден-Павелл, засновник скаутського руху. Після смерті Р. Байден-Павелла між його паперами було знайдено лист, в якому він в останній раз звертається до Скаутів світу.

Останнє слово Головного Скаута

Дорогі Скаути!

Якщо ви коли-небудь бачили виставу “Пітер Пен”, то ви будете пам’ятати, як ватажок піратів завжди виголошував свою передсмертну промову, бо він побоювався, що коли йому прийде час помирати, то, можливо, він не матиме часу виголосити її. Щось подібного є зі мною; і хоч у цю мить я не помираю, я це зроблю одного дня, і я хочу послати вам моє прощальне слово.

Пам’ятайте, що ви чуєте мене востаннє, тому застановіться над ним.

Я мав найщасливіше життя, і я хочу, щоб кожний з вас також мав щасливе життя.

Я вірю, що Бог привів нас у цей чудовий світ, щоб ми були щасливі і насолоджувались життям. Щастя не приходить від багатства, ані тільки від успіху в кар’єрі, ані від потурання своїм забаганкам. Один крок до щастя це зробити себе здоровим і сильним, поки ти ще хлопець, щоб ти міг бути корисним і міг насолоджуватись життям, коли ти станеш мужчиною.

Вивчання природи покаже вам, яким повним прекрасних і чудових творінь Бог сотворив світ, щоб ви могли насолоджуватись ним. Будьте задоволені тим, що ви маєте і використовуйте його якнайкраще. Дивіться на світлу сторону речей а не на похмуру.

Але справжнім способом осягнення щастя є дарування щастя іншим людям. Старайтесь залишити цей світ трохи кращим, ніж ви його застали, і коли прийде ваша черга помирати, ви зможете помирати щасливими, з почуттям, що, у всякому разі, ви не змарнували вашого часу, але зробили найкраще, що могли.

“Будьте готові” в цей спосіб жити щасливими і помирати щасливими – дотримуйтесь вашої Скаутської Обіцянки завжди – навіть після того, як ви перестали бути хлопцем; і нехай Бог допоможе вам робити це.

Ваш друг лорд Байден-Повелл оф Ґілвел

Листівка із зображенням Байден-Павелла, Джемборі, Франція, 1947

Листівка із зображенням Байден-Павелла, Джемборі, Франція, 1947

Листівка із зображенням Байден-Павелла, Джемборі, Франція, 1947

Листівка із зображенням Байден-Павелла, Джемборі, Франція, 1947

Джерело: листівка зберігається в пластовому архіві у Клівленді, Огайо, США (докладніше)

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Наталія Мельник: Легендарний «Пласт» Підгірок | 100 кроків - […] організація скаутів, засновником якої вважають Роберта Бейден-Пауела. А вже через чотири роки в Україні все більшого […]
  2. Наше Слово: Пласт – виразник інтересів українства | 100 кроків - […] руху пов’язують з ім’ям англійського генерала Роберта Бейден-Пауелла 1908 р. Територією поширення українського скаутингу на […]
  3. Антон Ковальчук: Історія Криворізького Пласту | Історія Пласту - […] Історія скаутського руху розпочалася в 1907 році, коли Роберт Бейден-Павелл, генерал-лейтенант британської армії, провів перший […]
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This