Дружня поміч арґентинцям: пластовий дім в Аргентині

13 листопада 2016 р. у м. Буенос Айрес відбулося урочисте відзначення 40-річчя домівки Організації української молоді «ПЛАСТ» в Аргентині. Історія про те, як збирались кошти для купівлі пластової домівки.

Як відомо, заробітки в Арґентіні, а з тим і матеріальний стан наших поселенців у цій країні, далеко позаду від того, який є у США чи в Канаді. Тому зрозуміло, що Пласт в Арґентіні ще досі не має свого приміщення.

При нагоді перебування громадян з Канади та США в Буенос Айрес на посвяченні пам’ятника Т. Шевченкові минулого року, при зустрічі із труднощами в праці місцевого Пласту через брак домівки, з ініціятиви громадянства та КПС Арґентіни виринула постанова почати акцію для збірки фондів на закуп пластового дому в Буенос Айрес.

Із цією метою створено два Комітети: один в Торонті, а другий в Буенос Айрес. Комітет в Торонті діє у складі:

Патронат: ГПБулава — В. Палієнко, КПС — Р. Вжесневськнй.

Діловий Комітет: М. Шафранки: — голова, А. Харак — м. голова, Я. Хоростіль — секретар, О. Желтвай — фінансовий реф., М. Горбань — скарбник. Д. Попадинець — реф. преси, М. Хабурський — реф. збірки, Б. Пендзей — зв’язок з Пластом.

Членами Комітету є 6 пластових осередків Канади та 10 осіб з Торонта і Монреалю. Членами Комітету в Буенос Айрес є: Т. Хомишин — голова. Б. Стернюк — заступник, О. Воловина — заступник, Н. Стернюк і М. Литвин — секретарі, М. Гнатишин і М. Фітьо — скарбники, члени з Пласту: І. Липинський, В. Іваник, Р. Ільницький; члени з Пластприяту: С. Бугай, Є. Іваник.

Акція збірки фондів успішна: в Канаді зібрано на день 5 грудня суму дол. 5.397.00.

Акція “Дружня поміч арґентінцям” має за мету не тільки допомогти Пластові в Буенос Айрес набути необхідну домівку, але також і поглибити серед пластунства почуття одности та дружби. Це буде гідне відзначення 60-річчя Пласту.

*    *    *

УСІ МИ ДОПОМОЖІМО ПРИДБАТИ ПЛАСТОВИЙ ДІМ В АРҐЕНТІНІ

Щоб зібрати потрібні фонди на придбання Пластового Дому в Буенос Айрес, в Арґентіні, створено під патронатом Головної Пластової Булави та Крайової Пластової Старшини в Канаді збірковий комітет, який почав проводити збірку фондів на згадану ціль на терені Торонта і інших Пластових Станиць у Канаді.

Понижче друкуємо список жертводавців і просимо наше суспільство, а зокрема членів Пласту і Пластприяту не лише з Канади, але й з інших країн своїми датками причинитися до успішного завершення нашої збіркової акції для придбання Пластового Дому в Арґентіні. Усі ми зробімо це збірне “пластове добре діло”, щоб також і в цей спосіб відзначити ювілей 60-річчя нашого Пласту.

Перший список жертводавців на фонд придбання Пластового Дому в Арґентіні

по $200.00: Ярослава і Михайло Шафранюки, Ірина Малицька (“Донат Гавз”).

по $100.00: Компанія опалової оливи “Фючер Ойл” Лтд., Крамниця взуття “Арка”, Мирон Ґерус і Микола Дейнеґа (“Рочестер Фирнічер Ко”), Андрій Чорній (Книгарня “Вест Арка”), пл. сен. Ірина і Богдан Синишин (“Прогрес Ріел Естейт Ко.”), Леся і Мирослав Івасикові (“Трайдент Ріел Естей Ко.”), Ірина і Нестор Ріпецькі, Петро Яцик, Володимир Гриник (“В. Гриник Ріел Естейт”), Ірина Шумська-Мороз (“Українське Мистецтво”), Роман Чолкан (“Р. Чолкан Ріел Естейт Ко.”), Софія і пл. сен. Андрій Хараки.

по $50.00: Ольга Крушельницька (“Метро Фебрікс”), Ярослав Лаптута і Михайло Савка (“Алберта Фюел Ойл Ко.”), Ігор Яців (“Ґуд Бой Фирнічер Ко.”), Люба і пл. сен. Богдан Пендзеї, Ірина і пл. сен. Мирон Хабурські.

$30.00: Мирослав Шумський (Ювілерня).

по $25.00: Олександра Дрогомирецька (“Лора Шап”), Ірина Яворська (“Джанетт Ай Джі Ей”), Юлія Головата (“Федерал Гардвер”), Василь Гаргай (“Орбіт Фирнічер”), С. Чернявський (“Рай-Порт Ґросері”), Книгарня “Арка”, Мирослав Бігус, Орест Юрчук, пл. сен. д-р Володимир Соханівський.

по $20.00: Наталія і Константин Медвідські (“Санітас Фармасі”), Ярослав Хоростіль.

по $10.00: Крамниця жіночих одягів “Вікторія”, мґр. Василь Бойко, Теодор Романів, Володимир Буцик, д-р Микола Кушпета, Мирослав Горбань, Микола Червінський.

по $5.00: Омелян Зобнів, пл. сен. Ярослава Мисаковець, пл. сен. Марія Павлишин.

Загальна сума датків — $2,230.00. Усі жертводавці з Торонта.

$250.00: пп. Тетяна і Маркіян Когути, власники українського по дорожчого бюра “Блюр Травел Ейдженсі”, від себе особисто; $786.00 пп. Тетяна і Маркіян Когути з подарунків, які склали їхні гості на прийнятті з нагоди їхнього вінчання.

$250.00: пл. сен. Ірина і Роман Вжесневські.

$200.00: Іван Мартинович, Грімсбі, Онтаріо.

по $50.00: д-р Роман Цурковський, Ольга і Любомир Дозорські, Анна і пл. сен. Василь Палієнки.

по $25.00: Остап Винницький, Іван Плювак (“Алдер Фарм”), М. Конечний (“Іслінґтон Декорейтінґ Сентер”), пл. сен. Омелян і Олександра Тарнавські.

по $20.00: мґр. Богдан Кальба, Володимир Сахрин, пл. сен. Микола Юник, Євген Борис, Степан Кутовий, Ярослав Харак, пл. сен. Ярослав Елиїв, Імпортова фірма “Орбіт”, Ігор Боровець, Ярослав Келебай, пл. сен. Лев Винницький, Михайло Калимін, Григорій Реплянський (книгарня “Бібльос”).

по $10.00: д-р Роман Турко, пл. сен. Роман Копач, пл. сен. Ігор Бардин, пл. сен. Андрій Тершаковець, пл. сен. Ігор Комарницький, пл. сен. Василь Радь, пл. сен. Володимир Мазяр, Андрій Пітула, Василь Мойсяк, мґр. Роман Сеньків, Марія Голод, Б. Костів, інж. Ігор Березовський, інж. Михайло Антонишин, Михайло Вітер, Ярослав Ґембатюк.

по $5.00: пл. сен. Богдан Казимира (Ріджайна), Мирон Лозовський, пл. сен. Василь Максимець, пл. сен. Іван Лещишин, Роман Сосідко і Наталка Березовська.

Загальна сума датків у другому списку — $3,167.00, досі зібрано разом $5,397.00. Усі жертводавці крім тих, біля яких подано місцевості, є з Торонта. Збірковий Комітет складає оцим щиру подяку всім жертводавцям за їхні пожертви, а зокрема дякує пп. Тетяні і Маркіянові Когутам та гостям на їхньому весільному прийнятті за їхні щирі пожертви.

Джерело: Бюлетень ГПБ, ч. 4, 1972

*

0 коментарів

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This