Вийшов наказ Верховної Пластової Команди всім пластовим частинам у Галичині: явитися на першу пластову зустріч о 12 годині 12 липня 1924 року на верху Писаний Камінь біля Косова в Карпатах. Цей верх був далеко від людних шляхів, з останньою залізничною станцією Коломия, віддаленою десятки кілометрів.

В означений час з’явилися на Писаному Камені представники пластових полків зі Львова, Станиславова, Перемишля, Стрия, Тернополя, Золочева, Яворова, Калуша і Косова. Окрім них — «Лісові Чорти» і Таборова чота — делеґація з першого пластового табору, що саме тоді відбувався на Кам’янці біля Підлютого. З Верховної Пластової Команди були: Сірий Лев і ст. пл. Євген Кульчицький. З Верховної Пластової Ради: Мрицівна, проф. Сидорович, д-р Олена Дашкевич (Степанів), проф. Іван Чепига (редактор «Українського Пласту» зі Станиславова). Зустріччю провадив голова ВПК — Сірий Лев, бунчужним (тоді звався він «обозний») був ст. пл. Євген Кульчицький.

На цій першій пластовій зустрічі, що тривала 3 дні (12—14.07.1924), імпровізувалися нові звичаї й форми, які стали потім зразком для пізніших зустрічей. 12 липня 1924 року запалала перша спільна пластова ватра («Ватра Великої Ради»), біля якої зібралися представники різних пластових частин краю. У програмі були і гутірка (Юрій Студинський), співи (проводив Микола Матіїв-Мельник), декламація (один з «Лісових Чортів») і веселі монологи (Пік П’ясецький). Програму другого дня зайняла теренова вправа та обговорення її вислідів. Учасників прибуло 72 (як на ті часи — багато). Всі вони потім непомітно розійшлися різними дорогами.

Пластові шатра на Писаному Камені, 1924

Пластові шатра на Писаному Камені, 1924

Джерело: Альманах 100-ліття Пласту, с. 675

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.