Перша пластова зустріч на Писаному Камені

Вийшов наказ Верховної Пластової Команди всім пластовим частинам у Галичині: явитися на першу пластову зустріч о 12 годині 12 липня 1924 року на верху Писаний Камінь біля Косова в Карпатах. Цей верх був далеко від людних шляхів, з останньою залізничною станцією Коломия, віддаленою десятки кілометрів.

В означений час з’явилися на Писаному Камені представники пластових полків зі Львова, Станиславова, Перемишля, Стрия, Тернополя, Золочева, Яворова, Калуша і Косова. Окрім них — «Лісові Чорти» і Таборова чота — делеґація з першого пластового табору, що саме тоді відбувався на Кам’янці біля Підлютого. З Верховної Пластової Команди були: Сірий Лев і ст. пл. Євген Кульчицький. З Верховної Пластової Ради: Мрицівна, проф. Сидорович, д-р Олена Дашкевич (Степанів), проф. Іван Чепига (редактор «Українського Пласту» зі Станиславова). Зустріччю провадив голова ВПК — Сірий Лев, бунчужним (тоді звався він «обозний») був ст. пл. Євген Кульчицький.

На цій першій пластовій зустрічі, що тривала 3 дні (12—14.07.1924), імпровізувалися нові звичаї й форми, які стали потім зразком для пізніших зустрічей. 12 липня 1924 року запалала перша спільна пластова ватра («Ватра Великої Ради»), біля якої зібралися представники різних пластових частин краю. У програмі були і гутірка (Юрій Студинський), співи (проводив Микола Матіїв-Мельник), декламація (один з «Лісових Чортів») і веселі монологи (Пік П’ясецький). Програму другого дня зайняла теренова вправа та обговорення її вислідів. Учасників прибуло 72 (як на ті часи — багато). Всі вони потім непомітно розійшлися різними дорогами.

Пластові шатра на Писаному Камені, 1924

Пластові шатра на Писаному Камені, 1924

Джерело: Альманах 100-ліття Пласту, с. 675

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This