Четвертий Пластовий Конґрес очолювала пл. сен. Лариса Залеська Онишкевич (заступниця — пл. сен. Христина Сохоцька). Перша сесія відбулася в Іст Ганновер, Нью-Джерзі. Сесія розглядала виключно ідеологічні основи організації.

Як і під час попередніх Конґресів, пластуни знову ствердили, що ці основи незмінно відповідають потребам Пласту в Україні та діяспорі. Тому гасло першої сесії було «Один світ — один Пласт».

Друга сесія Четвертого Конґресу відбулася в листопаді 2000 р. у Торонті. її учасники розглянули програму Пласту і пластові засоби, щоб розпізнати відмінності по краях. У вступному слові сесії подруга Л. Онишкевич зазначила, що ми настільки сильні, що можна розглянути можливості інших шляхів до спільної мети.

13 Збори КУПО прийняли рекомендацію Конґресу з резолюцією:

«З огляду на відмінні обставини країв, члени КУПО можуть вибирати відмінні шляхи до спільної мети, не порушуючи основних засад Пласту».

Четвертий Пластовий Конґрес завершився в Києві у 2003 р., перед 15 Зборами КУПО. Його учасники передусім розглянули поняття «батьківщина» — складне, зокрема, для пластунів діяспори. Стверджено, що «Україна є спільною Батьківщиною і головною об’єднуючою цінністю для всіх пластунів».

Третя сесія знову підкреслила, що вживання української мови є обов’язковим і об’єднуючим чинником пластового виховання: чи це в Україні, чи в діяспорі. Важливо зазначити, що учасники Конґресу паралельно адресували цю заувагу пластунам України і діяспори.

Голова 4 конгресу пл.сен. Лариса Залеська Онишкевич, Київ, 2000

Голова 4 конгресу пл.сен. Лариса Залеська Онишкевич, Київ, 2000

Четвертий Конґрес також підтвердив конечність співпраці пластунів України і діяспори в напрямку міжкрайового обміну пластунів, дотримання подібних пластових програм і спілкування засобами Інтернету.

Частково внаслідок цих резолюцій від 2003 р. пластові виховники з України щороку отримують запрошення і приїздять в Німеччину та Північну Америку, входять там до складу проводів і булав пластових літніх таборів.

Комісія Четвертого Пластового Конґресу заохочувала проводити дискусії на спільні теми по краях і станицях. Зокрема, в Америці проходили «Відправи пластового активу», а на сторінках «Пластового Шляху» було поміщено дискусійні статті. Ці програми були відкриті для всіх дорослих членів Пласту і проходили в дусі толерантности та пошани до учасників, у демократичному дусі вільного висловлювання думок. Важливим було усвідомлення учасниками дискусій нашого основного завдання: допомогти у подальшому розвитку Пласту, а також зобов’язати КУПО втримувати ідейну єдність усіх пластових організацій світу.

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.