Четвертий Пластовий Конгрес 1997-2003

Четвертий Пластовий Конґрес очолювала пл. сен. Лариса Залеська Онишкевич (заступниця — пл. сен. Христина Сохоцька). Перша сесія відбулася в Іст Ганновер, Нью-Джерзі. Сесія розглядала виключно ідеологічні основи організації.

Як і під час попередніх Конґресів, пластуни знову ствердили, що ці основи незмінно відповідають потребам Пласту в Україні та діяспорі. Тому гасло першої сесії було «Один світ — один Пласт».

Друга сесія Четвертого Конґресу відбулася в листопаді 2000 р. у Торонті. її учасники розглянули програму Пласту і пластові засоби, щоб розпізнати відмінності по краях. У вступному слові сесії подруга Л. Онишкевич зазначила, що ми настільки сильні, що можна розглянути можливості інших шляхів до спільної мети.

13 Збори КУПО прийняли рекомендацію Конґресу з резолюцією:

«З огляду на відмінні обставини країв, члени КУПО можуть вибирати відмінні шляхи до спільної мети, не порушуючи основних засад Пласту».

Четвертий Пластовий Конґрес завершився в Києві у 2003 р., перед 15 Зборами КУПО. Його учасники передусім розглянули поняття «батьківщина» — складне, зокрема, для пластунів діяспори. Стверджено, що «Україна є спільною Батьківщиною і головною об’єднуючою цінністю для всіх пластунів».

Третя сесія знову підкреслила, що вживання української мови є обов’язковим і об’єднуючим чинником пластового виховання: чи це в Україні, чи в діяспорі. Важливо зазначити, що учасники Конґресу паралельно адресували цю заувагу пластунам України і діяспори.

Голова 4 конгресу пл.сен. Лариса Залеська Онишкевич, Київ, 2000

Голова 4 конгресу пл.сен. Лариса Залеська Онишкевич, Київ, 2000

Четвертий Конґрес також підтвердив конечність співпраці пластунів України і діяспори в напрямку міжкрайового обміну пластунів, дотримання подібних пластових програм і спілкування засобами Інтернету.

Частково внаслідок цих резолюцій від 2003 р. пластові виховники з України щороку отримують запрошення і приїздять в Німеччину та Північну Америку, входять там до складу проводів і булав пластових літніх таборів.

Комісія Четвертого Пластового Конґресу заохочувала проводити дискусії на спільні теми по краях і станицях. Зокрема, в Америці проходили «Відправи пластового активу», а на сторінках «Пластового Шляху» було поміщено дискусійні статті. Ці програми були відкриті для всіх дорослих членів Пласту і проходили в дусі толерантности та пошани до учасників, у демократичному дусі вільного висловлювання думок. Важливим було усвідомлення учасниками дискусій нашого основного завдання: допомогти у подальшому розвитку Пласту, а також зобов’язати КУПО втримувати ідейну єдність усіх пластових організацій світу.

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This