У самій Венесуелі скавтовий рух дуже слабкий. Скавтами є тільки хлопці, але й вони поділяються на білих і чорних. Білі — це здебільша сини мільйонерів і не хочуть співпрацювати з чорними.

Скавтування їх різниться від нашого пластування. Коли вони влаштовують мандрівку, то їдуть автами; для кількаденної мандрівки винаймають кімнати в готелях. Вогню тут без довзволу розкладати не можна з огляду на небезпеку пожежі. Дозвіл на розпалення вогню дає тільки міністерство аґрикультури. Лілея (відзнака) венесуельских скавтів зеленого (гакі) коліру із золотими краями.

Після приїзду до Каракасу моєю першою думкою було познайомитися з українськими дівчатами, але це вдалося мені тільки згодом і тоді ми створили гурток “Індіянок”. При тому ми постановили собі вивчити життя індіян і навіть навчитися їх мови й письма. Індіанська мова, кажуть, дуже тяжка, а письмо ще тяжче, але ми впевнені, що труднощі переможемо. У Каракасі є декілька музеїв, в яких зберігаються індіанські строї і різне знаряддя, що ними користувалися індіяни колись і користуються подекуди ще й сьогодні.

Завданням обрали ми собі допомогу нашим робітникам, які живуть на Кеті (частина міста) з родинами. Деякі з них мають багато дітей і не можуть зодягнути добре цілої родини. Ми — українські пластунки збираємо одяг для таких дітей, відвідуємо їх і крім того позичаємо нашим робітникам українські газети (“Українську Трибуну” з Мюнхену і “Наш клич” з Арґентини).

Дівчата із нашого гуртка “Індіянок” усі працюють. Одна, як сестра, дві — як служниці, одна — як стенотипістка і я, гувернанткою. Маємо три учасниці і дві прихильниці. Новачок зібрали вісім і їх проваджу я. Домівки ще не маємо, але гурткові книги ведемо, особливо ж “Хроніку”. Гуртковою вибрали дівчата мене.

Важко тільки, що немає з ким порадитися, як вести працю, що робити і т. ін. Не маємо підручників, ні пластової літератури. Але завжди, коли мені найтяжче, пригадую слова нашого пластового “Обіту” і мені стає легше.

СКОБ!

Даґмар,

колись із гуртка “Роменів”

Пласт у Венесуелі

Пласт у Венесуелі

Текст: Уривок із листа до Кошової Коша Пластунок, Мюнхен-Фрайман

Джерело: Молоде Життя, 1949

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.