На переломі

Дня 15 липня (1934 р. – прим. 100 кроків) відбулося посвячення площі під пластовий табор у Вишній Апші, яку дарували селяне з Вишньої Апші – Михайло Медвідь і його дружина в розмірі двох гольдів.

Дванацять років минає, як уродився перший наш курінь українського пласту на Підкарпатській Руси. Довгий час і тяжкий ми залишили поза собою, а праці також чи мало. Тяжким камнистим шляхом мусіли ми добиватись власними силами зі споченим чолом до кращого завтра, до сучасности. Ми не опускали молотів зі стомлених рук, не оглядались на скровавлені стопи власних ніг, крок за кроком здобували ми чести та слави і довір’я між рідним народом. І ми його здобули. Здобули солідністтю та витривалістю в праці для загальної народної ідеї. Сьогодні наш Пласт числиться на тисячі, а не десятки, а надіємось, що в недовгім часі зможемо числитись і на десятки тисяч.

Весь минулий час ми примушені були тинятися з нашими таборами по невласній землі. Та цьогодняшний день є днем перелому. Наш табор збудований на власній вже землі, за що щиру подяку складаємо брату “Батькові” та сестрі “Матусі” — родині Медведів, поміччю яких ми осягнули давних наших мрій і опинились першим сталим табором на власному ґрунті.

Ґесто цих двох старших людей, зі щирими чутливими українськими серцями, яким дарували вони для народньої ідеї одну частину свого маєтку, записане буде золотими буквами не лише в історії пластового руху на Підкарпаттю, але і в історої українського народнього відродження; примір їх нехай блистить по цілому нашому краю голосячи, що ми мусимо жити, бо ми вміємо для ідеї й жертви приносити.

А ми, найкраща українська молодь, — пластуни, в час сьогодняшного великого для нас свята, складаємо Тобі рідний народе щиру присягу, що невпинно будемо працювати далі, новими силами будемо пробивати хочби й найбільше тернисті та камянисті шляхи, щоб здобути слави та кращого завтра Тобі рідний народе.

Сильно, красно, обережно, бистро — до нашої мети.

Джерело: журнал “Пластун”, ч. 6, 1.10.1934

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This