Шістдесят літ живої ідеї

Ми кличемо жити і працювати з поглядом вперід, у майбутнє: бо це для нього наше життя і праця. Ми інколи кажемо не оглядатись узад і радимо “не жити минулим”. І маємо для порад і кличів цих гарні оправдання.

Але приходить інколи час, що те минуле неначе стає перед нами, повне змісту й сили. Це тоді, коли воно замикає якийсь визначний, може тільки календарними роками визначений, період часу і — за прийнятим звичаєм — кличе відзначити його святково. Тоді ми дивимось узад, у те, що називаємо “вчора” і усвідомлюємо собі, що наше “сьогодні” властиво тільки уявлений момент між “учора” й “завтра”, що “сьогодні” органічно включає в собі і минуле, яке безпереривно втікає від нас, і майбутнє, в яке ми безнастанно летимо, і що наше життя це тільки поєднання минулого з майбутнім тим звеном, що зветься “сьогодні”.

Це так у житті людини, але особливо в житті організації, яка з волі людей гуртує їх для якоїсь ціли. Тоді на початку стоїть ідея, твориться форма і намічується метода праці. І від того, яка якість і історична тривалість ідеї, яка розумна метода і яка практична форма, — залежить успіх, тривалість і історична вартість нової організації.

І наша пластова організація підлягає цьому законові. І в нас ціль у майбутньому визначена її початком у минулому. І усе, чим є Пласт сьогодні і з ним він іде у майбутнє — завдячує він тому чим він був у минулому — тим ідеям, що лягли в його основу і тим людям, які їх несли і сповняли.

Це наше минуле має сьогодні шістдесяти літ. На його початку стояв наш Основоположник — Олександер Тисовький — ДРОТ; тоді була ідея зроджена Бейден Пауелом і пристосована до українських національних прагнень; тоді була встановлена форма і намічена метода. І були наші люди, які їх здійснювали: наші провідники й виховники — Іван Чмола, Сірий Лев, Цьопа Паліїв, що вже в крузі Великої Ватри, близький нам Яро Гладкий і багато інших…

Впродовж більш чим пів історичного століття нашу країну, наш нарід і нашу пластову організацію захоплювали й руйнували дві світові війни, криваві революції, національні зриви, тріюмфи і невдачі, неволі, окупації, заслання, тюрми і скитальщина. Падало й нівечилось організоване життя нашого народу і відроджувалось в нових видах. Але наша Пластова Ідея, пластова форма й метода збереглась без суттєвих змін, вела і веде за собою тисячі й тисячі пластунів і тепер, у шістдесятьліття, скликає нас на велику раду, на велике святкування. В часах нових сумнівів, руйнуючих течій і безідейних рухів — ми можемо святкувати нашу велику річницю радісно, гордо і впевнено. Бо ми знаємо — і це доказало нам наше минуле — що Пластова Ідея вічно жива.

пл. сен. Юрій Старосольський
Начальний Пластун

Джерело: Іскри дружби, одноднівка ЮМПЗ 1971

Підтримати проект

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This