Горяче серце: Притомність і порадність пластуна

Петро Б. був гуртковим провідником хлоп’ячого Пласту в С. Був він взірцевим пластуном і точно сповняв обов’язки гурткового. Його гурток точно все являвся на сходини і у всіх пластових ділах був приміром для других гуртків.

На суботу на 3 годину пополудни були заповіджені сходини цілої чоти. По одспіваню пластового гимну і по скончених сходинах попрощали пластуни свого четового провідника і громадками розходилися домів.

Петрови і його сусідови Андрієви випала дорога понад ріку, яка покрилася першим ледом “Петре — каже Андрій до свого товариша, — диви, вже ріка замерзла, ходім трохи поховзатися”. “Годі нам іти на лід, — каже розважнійший Петро, — морозу великого не було, лід тонкий, тому ховзатися ще небезпечно”.

Палкий Андрій назвав Петра боягузом і не слухаючи перестороги, скочив на лід. Ледве зробив він 3-4 кроки, а тонка верства леду затріщала, заломилася, а наш пластунчик в одній хвилі найшовся по саму шию в студеній воді. Руками придержувався він леду, а рвуча вода підривала йому ноги. “Ратуйте, я топлюся”, – роздався крик борючогося зо смертею хлопчини. Та голосу того ніхто не чув кромі стоячого на березі Петра.

Той бачачи надходячу смерть свого товариша, не стояв з заложеными руками. Зручно наче кіт (мачка) вискочив він на стоячу на березі суху вербу, в одну мить виломав велику галузь, подав її потапаючому товаришеви і витягнув его на беріг.

На дворі брав добрий мороз. Бігцем допали оба хлопці найближчої хати. На щастя в хаті було тепло. Господарі довідавшися в чім річ, позволили Андрійови роздягнутися і позичили йому сухого платя, в якім Петро завів свого товариша до дому. Зо слезами вдячности в очах дякував Андрій і его родичі Петрови за рятунок і поміч.

На другий день принесла мама Андрійка Петрови 20 корон кажучи: “Дякую тобі Петрусю ще раз за поміч для мого сина і даю тобі маленьку квоту на чоколяду”.

Петро, свідомий своєї пластової гідности, подякував чемно за гроші кажучи: “Пластовий закон забороняє принимати нагороду за добрі вчинки. Я тішуся, що Андрійко живий і здоров, а се для мене найкраща заплата”.

Петро був добрим пластуном. Всі пластуни повинні такими бути.

Пластун-Юнач-Черкес, ч.3-4, 1925

Пластун-Юнач-Черкес, ч.3-4, 1925

Джерело: журнал “Пластун-Юнак-Черкес”, ч. 3-4, 1925

*

0 коментарів

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This