Українські пластуни на міжнародному таборі “Пік 74”

Влітку 1974 р. відбувся в Англії, в посілості князя Девоншир, Міжнародній Табір для скавток і скавтів під назвою “Пік 74”, у якому на запрошення взяла участь група українських пластунів і пластунок з Великобританії під проводом пл. сен. Миколи Поповича.

Невелика група з 14 пластунів і пластунок гідно і з великим успіхом репрезентувала Український Пласт у діяспорі — на рівні з іншими 6000 учасниками з 33 країн світу.

Український табір, що прибрав назву ім. Тараса Чупринки, примістився в 5-ому підтаборі у вісьмох шатрах: два з них були для пластунок, два для пластунів, одне для проводу, одне на виставку народнього мистецтва і два на магазин. До табору учасники поставили браму з нашою лілейкою і написом “Ukraine”, серед табору щоглу з українським прапором.

Український прапор повівав також на головному майдані серед 30 прапорів інших країн світу на високих щоглах, і він був першим зліва, зараз поруч американського. Табір українців завдяки його зразковому порядкові й дисципліні викликав загальне зацікавлення, і його відвідала велика кількість гостей, як теж Начальний Скавт Великобританії. Особливо викликувала постійний подив виставка народнього мистецтва і танцювальний гурток ім. Т. Чупринки з Дербі, який зацікавлював глядачів своїми одягами і виконанням народніх танців.

Привіт з табору "Пік 84"

Привіт з табору “Пік 84”

Одного разу біля двох сотень різнонаціональних скавтів пробували танцювати з нашою групою коломийку. Пластуни-танцюристи були широко відомі серед скавтів, від них постійно брали автографи і їх фільмували. Українська група була також на телевізійній програмі в часі змагань у куховаренні (пластуни робили вареники).

Члени українського табору брали участь у всіх спортових і інших змаганнях в часі таборування і в усіх зайняттях стояли на рівні з кожною іншою національною групою. Це з радістю завважили також українські відвідувачі, які прибули на місце табору окремим автобусом із Пластової Оселі “Верховина”. Як пише нам член Пластприяту, п. Ю. Марчак: “Українському Пластові та його проводові належиться пошана за такий великий подвиг на міжнародньому грищі”. З нагоди своєї участи в цьому Міжнародньому Таборі Український Пласт у Великобрітанії видав інформаційну летючку англійською мовою, яку наші учасники всім роздавали.

Джерело: журнал “Юнак”, ч. 3 від 1975 р.

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This