Влітку 1974 р. відбувся в Англії, в посілості князя Девоншир, Міжнародній Табір для скавток і скавтів під назвою “Пік 74”, у якому на запрошення взяла участь група українських пластунів і пластунок з Великобританії під проводом пл. сен. Миколи Поповича.
Невелика група з 14 пластунів і пластунок гідно і з великим успіхом репрезентувала Український Пласт у діяспорі — на рівні з іншими 6000 учасниками з 33 країн світу.
Український табір, що прибрав назву ім. Тараса Чупринки, примістився в 5-ому підтаборі у вісьмох шатрах: два з них були для пластунок, два для пластунів, одне для проводу, одне на виставку народнього мистецтва і два на магазин. До табору учасники поставили браму з нашою лілейкою і написом “Ukraine”, серед табору щоглу з українським прапором.
Український прапор повівав також на головному майдані серед 30 прапорів інших країн світу на високих щоглах, і він був першим зліва, зараз поруч американського. Табір українців завдяки його зразковому порядкові й дисципліні викликав загальне зацікавлення, і його відвідала велика кількість гостей, як теж Начальний Скавт Великобританії. Особливо викликувала постійний подив виставка народнього мистецтва і танцювальний гурток ім. Т. Чупринки з Дербі, який зацікавлював глядачів своїми одягами і виконанням народніх танців.

Привіт з табору “Пік 84”
Одного разу біля двох сотень різнонаціональних скавтів пробували танцювати з нашою групою коломийку. Пластуни-танцюристи були широко відомі серед скавтів, від них постійно брали автографи і їх фільмували. Українська група була також на телевізійній програмі в часі змагань у куховаренні (пластуни робили вареники).
Члени українського табору брали участь у всіх спортових і інших змаганнях в часі таборування і в усіх зайняттях стояли на рівні з кожною іншою національною групою. Це з радістю завважили також українські відвідувачі, які прибули на місце табору окремим автобусом із Пластової Оселі “Верховина”. Як пише нам член Пластприяту, п. Ю. Марчак: “Українському Пластові та його проводові належиться пошана за такий великий подвиг на міжнародньому грищі”. З нагоди своєї участи в цьому Міжнародньому Таборі Український Пласт у Великобрітанії видав інформаційну летючку англійською мовою, яку наші учасники всім роздавали.
Джерело: журнал “Юнак”, ч. 3 від 1975 р.
*
0 коментарів