Зі співаника Ляриси Музичко

Пл.сен. Ляриса Музичко, пластове псевдо “Жовтодзюб”.

Фотокопії з пластового співаника п. Ляриси, коли вона була юначкою, Гайденав, Німеччина, Британська зона окупації, 1946-1949 роки.

Ще одна пісня з архіву Ляриси Музичко – “Марш пластунів“.

Зі спогадів Жовтодзюба:

Від самого початку я належела до Пласту. Нашою зв’язковою 82-го куреня ім. кн. Ольги, була життєрадісна, помислова та люблена пластунками Наталія Бачинська – дружина Леоніда Бачинського, яка взірцево вела цей курінь та її заслугою було уложення нашої курінної та таборової пісні, що їх подаю нижче так, як зберігла моя пам’ять.

Літом 1946 р. відбувся великий табір в Бертесгаймі, що його командантом був “Прижмурене Око”, а на короткий час (саме тоді, коли переводив матуральні іспити) заступала його – наша зв’язкова. Знаю від учасниць, що всі згадують той пластовий табір з найбільшим сентимешом.

“Ах, що за чар, ах, що за чар до Пласту вступати”… Коли причувається мені та пісня, тоді немов би на екрані відтворюються образи з давно-минулого, так чарівного юнацького пластування.

Ось здається упорядковуємо свої однострої, які то вистарався нам з УНРР-и наш командант Леонід Бачинський. Наполегливо здаємо істипи до 1-ої проби, приготовляємо точки на програму ватри: наш юнацьки гурток “Скала” – народній танок – “Катерина” і пісню “Полісся” до якої я втурувала на ґітарі та нетерпеливо очікуємо цього “великого дня”, коли весною 1947 року складаємо пластову присягу.

*

Джерело: приватний архів Ляриси Музичко, Клівленд, США

*

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. “Весняних мрій, крицевих діл” або “Дівочий гімн” | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] речі, раніше “100 кроків” публікував співаник пл.сен. Лариси Музичко з текстами пісень, які лунали на пластових ватрах в […]
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This