Ст.пл. Козя, Прага
Кождий знає важність таборуваня. Пластун знає, що добрий пластун є той, що був в таборі, де набрався пластового духа і практичности.
Є табори сталі і мандрівні. Наші сталі, табори, щороку робляться в іншому місці, чим затрачується багато часу на орґанизацію і розбираня табору, тому не можна зужитковати табір на щось більше корисне.
Треба нам устроювати сталі табори, в роді “Лісної школи”, де би річно доповнювало ся і робилося нове, щоби служило для виховання добрих і щирих пластунів.
До такого сталого тобору можна прийти в кожду пору року, а не лишень під час вакацій. Таборуючі будуть змінятися, але все урядженя буде лишатися з року на рік для всіх бажаючих. До такого табору треба:
1. барак для мешканя з постельками, столами и т. д.,
2. кухня,
3. шпихлір,
4. игрище и місце для вправ,
5. купіль и
6. санитарні урядженя.
Лиш такий табір дає можність завести радіо, фотоґр. робітню, бібліотеку і т. д. Можна до такого табору прийти на коротший час зимою, що рідко у нас робиться, тогді коли такі табори мають свою вартість, цікавість и приємність. З такого табору можна робити мандрівні табори та прогульки і такий табір є центром пластового житя цілої околиці. Сталий табір не потребує такого числа шатрів і зарядженя, як табір не сталий, на якийсь час. Сталий табір, що помагає туристам і дає можность оказати медичну поміч, має добре уряджену аптечку і не виключено перебуваня лікаря, або студента-медика. Нарешті при такому сталому таборі може бути заложена пл. крамничка, зо всіми потребами для пластунів.
Такі сталі табори треба робити вздовж Карпат, де найкращі околиці, найбільше притягає прогульковців і де оздоровчі відносини є найкращими.
Кождий табір буде призначений на 35 осіб. Коли буде більше, то можна поставити полотняні шатра, щоби в такім таборі могло перебути більше пластунів; одна група може бути там 14 днів, по тому часі мусять зміняти місце. В сей спосіб мандрують до другого табору і краще пізнають свій край.

Мандрівний табір з Дубриничів на Говерлу, 1931. Полонина Близниця. Провідник – Богдан Алиськевич
Кождий командант табору мусить укласти докладний план праці в таборі. Порядок таборуваня відділів укладає в порозуміню з відділами референт пл. відділов найдальше до кінця мая.
Прим.: Для сеї ціли наміряє референт скликати пораду всіх окр. звітодавців.
Джерело: журнал “Пластун”, ч. 2, 1928 р.
*
0 коментарів