Там, де започаткували святкування 60-річчя Пласту

Як знаємо всі, Український Пласт в Австралії із своїми майже 1,000 членами — це третя з черги щодо кількости та сили пластова організація у вільному світі. Жива, молодеча і дуже активна, вона вибилася особливо в останніх роках на першуна, і наші читачі мали не один раз нагоду читати про успіхи своїх австралійських друзів на сторінках «Юнака».

Саме через цю свою активність і співучасть у проводах багатьох молодих пластунів і пластунок Головна Пластова Булава призначила Український Пласт в Австралії тим, що започатковує відзначення 60-річчя Пласту першою із черги ювілейних зустрічей на переломі 71/72 року.

З цього приводу хочемо дати нашим читачам трохи інформацій про те, як постав та розвивався Пласт в Австралії упродовж двадцятьох останніх років.

Перший організаційний з’їзд українських пластунів, що переїхали до Австралії з таборів в Европі, відбувся в 1951 році. Від того часу діє безперервно крайова пластова старшина та пластові станиці в Аделяйді, Брізбені, Балярті, Джілонг, Мелборні та Сіднеї, а спершу також у Гобарті і Канберрі. Мусимо собі здавати справу з того, що в Австралії поміж містами величезні простори, і тому поодинокі пластові станиці є віддалені одна від одної на сотки миль.

Відзнака МПЗ в Австралії

Відзнака МПЗ в Австралії, 1971-1972

Це утруднює зв’язок і працю, але не відстрашило наших пластунів від втримування пластової дружби. При великій допомозі батьків і членів Пластприяту пластуни закупили і збудували три пластові оселі, а саме біля Сіднею, яку назвали «Хлодний Яр», біля Мелборну п. н. «Сокіл » і біля Аделяйди п. н. «Бескид», де і відбулася 4-та Пластова Зустріч в Австралії з нагоди 60-річчя Українського Пласту.

Отже, це вже була четверта пластова зустріч на терені Австралії. Перша відбулася для відзначення 45-річчя Пласту в 1957 р., друга у 50-річчя в 1962 році, а третя з приводу 55-річчя Пласту в 1967 р. Не можемо забути, що українські пластуни з Австралії репрезентували наш Пласт на міжнародньому скавтському Джемборі на Філіпінах в 1959 р., а голова КПСтаршини в Австралії, пл. сен. Юрій Семків, брав участь у 4-ому Зборі Конференції Українських Пластових Організацій і першій сесії Пластового Конгресу Другого в Олбані, США , 1-2 січня 1967 р. В тому часі він побував серед пластунів у США і Канаді та затіснив зв’язки між тією найбільш віддаленою пластовою організацією і найсильнішими пластовими осередками на американському континенті.

Цей зв’язок намагається пластовий провід у Австралії не лише втримати, але й затіснити. Від двох років КПСтаршина улаштовує на своєму терені пластові «Орликіяди» для юнацької молоді на зразок тих, щ о відбуваються на східньому побережжі США. А реєстр учасників австралійських «Орликіяд» мандрує тепер поміж цими двома віддаленими континентами, записуючи щораз то нових учасників цих юнацьких змагань і в Австралії, і в США . Цей реєстр постав за ініціятивою КПС в Австралії. Однак без уваги на таке міцне бажання втримувати через океани пластову дружбу і сердечні запросини до пластунів США і Канади приїхати на Ювілейну Зустріч до Австралії, у ній взяла участь тільки мала група з головою Головної Пластової Булави, пл. сен. Василем Палієнком, на чолі.

Завелика віддаль і завеликі кошти такої прогулянки. Тому всім нам не залишається нічого іншого, як лише думками і поглядом мандрувати по карті Австралії, шукати, де живуть пластуни, читати про їхнє пластування, про українську громаду, яка начисляє там близько 21,000, і про такі інакші, але цікаві обставини, які вони на тому далекому континенті мають.

Джерело: журнал “Юнак”, січень, 1972.

*

0 коментарів

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This