In memoriam: рік тому відійшов на Вічну Ватру ст.пл.скоб Віктор Гурняк, ОЗО

ст.пл.скоб Віктор Гурняк, ОЗО

Фотожурналіст, пластун, волонтер, боєць “Айдару” і цей список можна було б продовжувати безкінечно. Сьогодні у Львові поховали Віктора Гурняка. Він загинув 19 жовтня під час бою, вивозячи поранених поблизу Луганська. Віктор родом із Тернополя, у Львові у нього залишилися дружина і зовсім крихітна донечка. Поховали героя поруч із пантеоном почесних поховань на Личаківському цвинтарі.

У 2010 Віктор Гурняк знявся у кліпі Тартака та Нічлави. Пісня про визвольні змагання та героїв, які віддали своє життя за незалежність України. У кліпі Віктор, боєць УПА, вбитий у нерівному бою із російськими НКВДистами.

Через 4 роки ця вигадана пісня стала болючою правдою. Сьогодні із Віктором Гурняком прийшли попрощатися сотні пластунів, друзів та родичів.

На Схід Віктор поїхав добровільно. У зоні АТО він перебував не вперше. До того, як став айдарівцем, регулярно їздив туди як журналіст і волонтер. Петро Задорожній разом із Віктором були колегами та найкращими друзями. Саме Віктор зробив із хлопця фотокореспондента. Петро пригадує, Вітя любив своє ремесло.

Втім у вересні Віктор або як його пізніше називали айдарівці “Олігарх” відклав фотокамеру і взяв у руки зброю. Загинув Вітя біля Щастя, рятуючи своїх побратимів.

Командир групи “Тайм”: “У нас з’явилися перші поранені серед десантників і їх можна було вивозити. І у Віктора було завдання припинити вогонь – ведення вогню і вивезти ранених. Після цього я був поранений. Він підійшов до мене, надав першу медичну, взяв машину і намагався погрузити поранених десантників”.

Він загинув від осколка. Шматок міни потрапив йому під бронежилет. Це був перший бій Віктора. За три дні до цього знімальна група одного із національних каналів побувала на 32 блок-пості. На відео Вітя, як завжди, усміхається і жартує.

Друзі-пластуни називають його Гартом. Це вже пластове псевдо. В цій організації в нього найрідніші і найближчі друзі. Назар Зелінка знав Віктора ще з юнацтва. Каже, завжди усміхнений, відданий і справедливий.

Пластовий друг Гурняка Назар Зелінка згадує Віктора як відданого у всьому, каже, був дуже енергійним.

У Віктора залишилася маленька донечка Устина, дружина і батьки. Поховали Віктора Гурняка поруч із видатними пластунами. Він, як і вони, не зламав своїх присяг.

Сюжети українських ЗМІ про загибель та поховання Віктора Гурняка (канал youtube Пласт – український скаутинг)

Джерело:

*

10 Responses to In memoriam: рік тому відійшов на Вічну Ватру ст.пл.скоб Віктор Гурняк, ОЗО

  1. elena сказав:

    vi4na pam’yat’ geroyam ukrainu

  2. […] (feat. Нічлава). Один з героїв кліпу – ст.пл.скоб. Віктор Гурняк, загинув 19 жовтня 2014 під час бою, вивозячи поранених […]

  3. […] відбудеться презентація короткометражного відео про життя Віктора Гурняка, а також буде проведена відкрита панельна дискусія […]

  4. […] “Гартік” якраз був тим, хто зголосився допомогти. Коли вивозили поранених, під час мінометного обстрілу,…”, – розповів […]

  5. […] обл.), Євген Подолянчук (14.09.2014, донецький аеропорт) та Віктор Гурняк (19.10.2014, селище Сміле, Луганська обл.). Вічна пам`ять! […]

  6. […] немає серед нас уже майже рік, а йому у Facebook пишуть – присвячують побачені світанки […]

  7. […] для нас було побачити портрет українського героя, пластуна Віктора Гурняка поруч з образами всередині церкви. Опісля передачі […]

  8. […] кліпі пораненого повстанця зіграв фотокореспондент Віктор Гурняк. У 2014 році він був бійцем загону «Айдар» і загинув, […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *