13 юлія 1928 пластун І. пл. відділу в Ужгороді, Кукуч Александр, спас житя хлопцеві 14 літ, Юлію Слов`яну, в селі Йовра. Це було так.

Пл. Кукуч працював в загороді, як почув крик: “Хтось утопився!”. Швидко прибіг до ріки Ужа, де вже було багато людей. Чим скорше роздягнувся і став шукати втопленика. Ніхто з людей не хотів йти у воду, не дивлячись на прошеня пл. Кукуча, лише говорили, де шукати. В глибшому місці весь час нурився і знайшовши хлопця, за ногу витяг на мілке місце, взяв на руки и виніс на берег. На березі витрусив з хлопця воду і отворив рота. Тут на березі вже стали дещо помагати люди.

Положивши під него кабат, повернувши голову на бік, язик дав комусь держати хустиною, а сам робив штучне дихання. Люди радили не мордувати мертве тіло і казали, що то гріх, але пластун Кукуч, не переставав робити своє. По 10 минутах хлопець затяв зуби і ледви йому отворив рота, але далі робив штучне дихання, але вже з вірою, що хлопець оджиє.

Коли тіло почало трястися, взяли його на руки і віднесли до хати. Пані Фленькова, дружина місцевого пароха, дала хлопцеви рум и чорну каву. Пл. Кукуч послав за родичами, але ті були на роботі. Брат утопленика, Емерик, отворив хату і перебрав хлопця. Штучне дихання робив пластун Кукуч більше двох годин. Хлопець прийшов до пам`яти перед вечером. Першого пізнав місцевого учителя, а потім пластуна Кукуча, що врятував йому житя.

Часопис пластової молоді "Пластун", ч. 3, 12 листопада, 1928

Часопис пластової молоді “Пластун”, ч. 3, 12 листопада, 1928

Пл. Кукуч належить до найліпших пластунів І одділа, не крикливих, а тих, що своєю працею і знанням доказують, що вони є пластунами не на словах, а на ділі.

Кінчив курс першої помочи, який провадив Др. Рихло. Належить також до дуже добрих учеників. На жаль, здоровля його не є добре, крім того, при врятуванні перестудився.

Врятування 14 літного хлопця було також описано в газеті »Свобода« дня 19. VII. с. р. ч. 29.

З огляду на вищеописане подано бр. окр. звітодавцем предложеня нагородити пластуна Кукуча відзнакою за вратовання житя.

Джерело: Часопис пластової молоді “Пластун”, ч. 3,  12 листопада, 1928

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.