13 юлія 1928 пластун І. пл. відділу в Ужгороді, Кукуч Александр, спас житя хлопцеві 14 літ, Юлію Слов`яну, в селі Йовра. Це було так.
Пл. Кукуч працював в загороді, як почув крик: “Хтось утопився!”. Швидко прибіг до ріки Ужа, де вже було багато людей. Чим скорше роздягнувся і став шукати втопленика. Ніхто з людей не хотів йти у воду, не дивлячись на прошеня пл. Кукуча, лише говорили, де шукати. В глибшому місці весь час нурився і знайшовши хлопця, за ногу витяг на мілке місце, взяв на руки и виніс на берег. На березі витрусив з хлопця воду і отворив рота. Тут на березі вже стали дещо помагати люди.
Положивши під него кабат, повернувши голову на бік, язик дав комусь держати хустиною, а сам робив штучне дихання. Люди радили не мордувати мертве тіло і казали, що то гріх, але пластун Кукуч, не переставав робити своє. По 10 минутах хлопець затяв зуби і ледви йому отворив рота, але далі робив штучне дихання, але вже з вірою, що хлопець оджиє.
Коли тіло почало трястися, взяли його на руки і віднесли до хати. Пані Фленькова, дружина місцевого пароха, дала хлопцеви рум и чорну каву. Пл. Кукуч послав за родичами, але ті були на роботі. Брат утопленика, Емерик, отворив хату і перебрав хлопця. Штучне дихання робив пластун Кукуч більше двох годин. Хлопець прийшов до пам`яти перед вечером. Першого пізнав місцевого учителя, а потім пластуна Кукуча, що врятував йому житя.
Пл. Кукуч належить до найліпших пластунів І одділа, не крикливих, а тих, що своєю працею і знанням доказують, що вони є пластунами не на словах, а на ділі.
Кінчив курс першої помочи, який провадив Др. Рихло. Належить також до дуже добрих учеників. На жаль, здоровля його не є добре, крім того, при врятуванні перестудився.
Врятування 14 літного хлопця було також описано в газеті »Свобода« дня 19. VII. с. р. ч. 29.
З огляду на вищеописане подано бр. окр. звітодавцем предложеня нагородити пластуна Кукуча відзнакою за вратовання житя.
Джерело: Часопис пластової молоді “Пластун”, ч. 3, 12 листопада, 1928
*
0 коментарів