Зараз в перших днях вакацій виправилися дівочий і хлопячий відділ хустських пластунів до Драгова, щоби знайти місце на табір. Перебули там три дни и найшли гарне місце, положене за Тереблею.

У вівторок 10 VII рано приїхали ужгородські відділи під проводом бр. Др. Серенього, Др. Странского, Б. Пешека, Бляєра, Ельстнера и Е. Веселього та с. Сереньової до Хуста в числі 35 душ.

Тут ждало 7 військових возів, на котрі наложено: дошки, цегли, шатра, кухню і наплечники. На вози посідали пластуни и серед страшної спеки доїхали ми за 5 годин до Драгова (35 км). Ту заїхали ми до великого нашого прихильника п. Силядого.

Ночували на сіні і вдосвіта вирушили возами дальше до Бовцарів, (11 км від Драгова), де мав бути наш табір. Однак місце се вказалося непригожим, бо не можна було передостатися через Тереблю.

Тому винайдено місце по тім боці ріки – 2 км дальше; зразу закипіла праця, ставлено шатра,
муровано кухню. На вечерю роздано молоко і небавом обоз засипляв, колисаний шумом ріки.

Перші дні забрала праця коло уставленя табору. Тимчасом ще 10 VII. вечером приїхав до Хусту мукачівський пл. відділ і ждав там дальших інструкцій. 15. VII. приїхав до Хусту берегівський і пильзенський пл. відділ. На два вози наложено всі речі пластунів і закуплені в Хусті провіянти, пластуни рушили пішком. (Пильзень 12 пластунів під проводом бр. Пехмана мол., Хуст и Берегово 6 пластунів і 5 пластунок під проводом бр. Комаринського і Мукачево 6 пластунів і 2 пластунки).

Пластовий табір в Бовцарах біля Драгова

Пластовий табір в Бовцарах біля Драгова

16 VII в полуднє прибув сей транспорт до табору. Того ж дня вечером скликано першій раз вождовську обозову раду і усталено денний порядок, котрий на будуче мав бути в таборі придержуваний.

Табір почав жити правильно. Рано о 6. год. будила послідна нічна сторожа цілий табір. 6.30 –
руханка, 6.45 – перегляд шатер, о 7 сніданя (звичайно була каша або какао з хлібом), о 7.30 – звіт і денний приказ, од 8 до 10 – праця в обозі, о 10 – друге снідання, од 10.15 до 12 год. – знова праця, 12—1 купіль, о год. 1 – обід, од 2 до 3 примусовий одпочинок, 3 – 4 – купіль, 4 -5.30 – приготоване до II. пл. іспиту, од 5.30 до 7, о котрій роздавано вечерю, час призначений на пластові гри і забави. Од 8 до 9, деколи і 9.30 – розмови при ватрі, о 10 год. – мали згаснути всі світла і лиш нічні сторожі сміли ходити по таборі.

Се була денна програма, однак не все її придержувалося, не узнавали її кухарі, бо як говорилося в таборі “не мали годинників”, обід був деколи о 3 часом і о 4 год., вечеря – о 9, а навіть раз о 10 год.

Пластовий табір в Бовцарах біля Драгова

Пластовий табір в Бовцарах біля Драгова

Перший день після сего дневного порядку: 17 VII Денний командант: Пешек. День хмарний, деколи перепадує дощ, мешканці “Цирку Олимпія” (як названо велике шатро Берегова), доносять, що у них зовсім мокро. Ще рано покидають обоз: бр. Весели з двома пластунами і бр. Др. Серені.

На деннім приказі розділено працю. Бр. Комаринський перебирає від відходячого бр. Др. Серенього інтендантуру, а на сей день і кухню, а його відділ обняв працю при кухні, Пильзень мала робити пивницю, Ужгород – дорогу до табору. По свіданю зачато працю.

Варіння обіду спинював дощ. На обід мала бути картофляна поливка і гуляш з італійським макароном. Коли закипіла вода і кинено в неї макарон, пустився страшенний дощ і загасив вогонь. Се не вийшло на здоровля макаронови; заки розпалено вогонь, зробилася з макарону мучна поливка.

Пластовий табір в Бовцарах біля Драгова

Пластовий табір в Бовцарах біля Драгова

Вкінці коло 4.30. год роздано обід. Опісля відбулися мячеві змаганя Пильзень проти Подк. Русь з вислідом 4:3 в користь Пильзна.

По доброй вечері (рис з молоком) весело розмовлялось і співалось до позної ночі. О 10 год. перебрав команду табору бр. Комаринській. Свистком дано знак, що пора спати і за пів години світла погасли — табір спав.

В. К. (Володимир Комаринський – прим. 100 кроків)

Підтримати проект

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.