Святкова зустріч з нагоди 35-ліття Пласту, 1947

28-29 вересня ц.р. (1947) пластуни-емігранти Німеччини з`їхалися до Авгсбургу з нагоди 35-ліття існування Українського Пластового Уладу. Це була 5-та пластова зустріч, на жаль, цього разу на чужій землі.

Опівдні понад 70 пластових куренів, понад 2000 представників з усіх зон Німеччини вишикувались на площі за табором.

Точно о 14 год. комендант Союзу Українських Пластових Емігрантів, др. А. Фіголь, відкрив зустріч, привітавши чужих і своїх гостей, найстарших двох пластунів: Верховного Отамана Скавм. Сірого Льва і Краєвого Коменданта Скавм. Л. Прижмуренка (пластове псевдо Леоніда Бачинського – прим. 100 кроків). На честь поляглих героїв приказано запалити смолоскипи.

Під спів національного гимну віддано честь українському прапору, який гордо повівав на щоглі, а під спів пластового гимну – піднесено прапор Команди СУПЕ. Поруч головної щогли замаяли 70 курінних стягів.

Чудовий сонячний день. Кошовий читає наказ з нагоди 35-ліття існування Пласту. Коло прапора Команда і Булава СУПЕ. Поруч – представники чужих народів: англійці, французи, бельгійці, голландці, поляки, білоруси, литовці, латиші. З другого боку представники українського громадянства.

Вирізка з газети про святкування 35-ліття Пласту в Авсгбурзі

Вирізка з газети про святкування 35-ліття Пласту в Авсгбурзі

Чужинці складають свої побажання в своїх мовах. Українські установи прислали делегатів від Академії Наук, Спілки Професорів Високих Шкіл, Спілки Української Молоді, журналістів, діячів мистецтва, духовенства, спорту, артистів та ін.

Увечері, при місячнів світлі відбулася святочна ватра, де поодинокі курені виступили зі своїми точками.

На ватрі чужинці. Промова Верховного Отамана захоплює всіх – молодих і старих. Чути голоси: “Готові до праці, готові до служби Батьківщині!”.

По півночі молодь розходиться на спочинок. Старі сеньйори лишаються коло ватри. Вони згадують минуле, обговорюють майбутнє.

В неділю пластові духівники віддають хвалу Богові. По службі Божій і панахиді за поляглих героїв пластовий духівник у пластовім однострою стає в ряди своєї Команди. Пластуни розходяться до своїх шатер. Команда робить наради, дає диспозиції. Журналісти і фотографи провадять в кожний куток. Всюди олівець і срібна плівка апарату. Нарешті, збірка. Комендант СУПЕ робить підсумки і дає провідні накази до дальшої праці.

Чіф-скаут, Ювілейна Пластова Зустріч з нагоди 35-ліття Пласту, Аусгбург, 1947

Чіф-скаут, Ювілейна Пластова Зустріч з нагоди 35-ліття Пласту, Аусгбург, 1947

З догоряючої ватри приносять палаючі смолоскипи, які Комендант дає всім пластовим представникам, чужинцям і своїм, щоб занесли їх тим, хто не був на зустрічі. Під оклики “Сильно! Красно! Обережно! Бистро!” сходить з площі Команда і Булава. Їм віддають честь. Пластові курені вертають додому. Вони несуть в серцях глибоку віру, любов і бажання вірйно й чесно служити пластовим ідеалам: Бог і Україна тут, на чужині, і на Рідній Землі.

Б.[ачинський Леонід]

*

Джерело: Український музей-архів у Клівленді

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. пл. сен. Ольга Свідзинська: Пластова філателія | 100 кроків - […] в Мюнхені (Німеччина) випустила нову серію марок до 35-ї річниці Пласту. На марці було зображення пластової лілейки з написом…
  2. Пластова філателія – ПОРОХІВНИЦЯ - […] в Мюнхені (Німеччина) випустила нову серію марок до 35-ї річниці «Пласту». На марці було зображення пластової лілейки з написом…
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This