Перші кроки відновлення Пласту в Чехії почалися біля пам’ятника Т. Шевченка у Празі 19-го червня 2014 року, коли юначка Наталя Дубаневич із Праги, стала пластункою-прихильницею. Старші пластуни із Польщі та Словаччини прийняли молоду юначку до „Великої гри“.

Наприкінці 2014 року – початку 2015 пластуни в Чехії провели декілька акцій із дітьми в суботній української школі у Празі, взяли участь у акції Вифлеємського Вогню Миру 2014 та у вишколі виховників УПЮ у Відні.

Протягом днів 25-26 квітня відбувся вишкіл виховників УПЮ, який провели інструктори з України – ст.пл. Володимир Спринь, ЧК, ст.пл. Василь Шипівдич, V, ст.пл.вірл Мар`яна Юрків, Бурх, ст.пл. Микола Бігус, ОЗО та інші.

Учасниками було 7 молодих українців із Чехії та Швеції.

25-го квітня пластунка Наталя Дубаневич, вперше від 1939 року, склала Пластову Присягу біля пам’ятника Т. Шевченкові у Празі.

26-ого квітня 2015 ст. пластуни Наталя Дубаневич, Юрій Мушинка та Михаела Мушинка, разом з іншими українцями з Чехії заснували новий пластовий осередок. Присутні були ст. пл. Андрій Ребрик, ЦМ, діловод ГПБ з розвитку Пласту у світі, ст.пл. Уляна Лайкіш, Верх., член КПС Польщі та інші пластуни з України.

Фото: ст.пл.прих. Христина Петрінко, Ужгород-Прага.

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.