5 березня 1950 року в результаті спецоперації радянських спецслужб було викрито останню схованку очільника УПА Романа Шухевича в селі Білогорща під Львовом (нині входить у місто).

Повстанський генерал вирішив йти на прорив, але був поранений і, не бажаючи потрапити в руки ворогам, пустив собі кулю в скроню.

Його тіло було опізнане кількома чільними діячами ОУН і членами родини. Відтак Шухевича більше ніхто не бачив. Його залишки були таємно знищені, де саме – досі невідомо.

У тайнику будинку було знайдено чимало речей, які належали командиру повстанців. Фотографії – зі справи, яка зберігається у Галузевому державному архіві Служби безпеки України.

Реактиви для роботи з фотоплівкою

Реактиви для роботи з фотоплівкою

Радіо і деталі радіотехніки

Радіо і деталі радіотехніки

Посмертне фото, зроблене штатним фотографом слідчої групи МГБ. Кульовий отвір на скроні - важко поранений автоматною чергою командарм устиг застрілитися

Посмертне фото, зроблене штатним фотографом слідчої групи МГБ. Кульовий отвір на скроні – важко поранений автоматною чергою командарм устиг застрілитися

Командир УПА страждав на міокардит, ревматизм та гіпертонію. Працівники Міністерства державної безпеки вилучили з його останнього місця проживання ось такі медичні засоби: З написів на упаковках - Metrozol (стимулятор дихальної і судинорухомої діяльності), Digalen (препарат для лікування гострої серцевої недостатності), Prontosil (один із перших антибіотиків)

Командир УПА страждав на міокардит, ревматизм та гіпертонію. Працівники Міністерства державної безпеки вилучили з його останнього місця проживання ось такі медичні засоби: З написів на упаковках – Metrozol (стимулятор дихальної і судинорухомої діяльності), Digalen (препарат для лікування гострої серцевої недостатності), Prontosil (один із перших антибіотиків)

З написів на книгах: "Слідами героїв. Серія випусків для молоді", "Про свободу преси в СРСР", "UPA in Western Europe", "Шовіністичне запаморочення і русифікаційна гарячка большевицьких імперіалістів"

З написів на книгах: “Слідами героїв. Серія випусків для молоді”, “Про свободу преси в СРСР”, “UPA in Western Europe”, “Шовіністичне запаморочення і русифікаційна гарячка большевицьких імперіалістів”

Карти, зброя, гроші, годинник, компас, предмети гігієни. Кашкет із тризубом і пілотка з червоноармійською зірочкою

Карти, зброя, гроші, годинник, компас, предмети гігієни. Кашкет із тризубом і пілотка з червоноармійською зірочкою

Зверніть увагу, друкарська машинка має універсальний шрифт - і українські, і російські літери

Зверніть увагу, друкарська машинка має універсальний шрифт – і українські, і російські літери

Засоби для виготовлення документів і печаток

Засоби для виготовлення документів і печаток

Друкарська машинка, зброя

Друкарська машинка, зброя

Документи, канцелярське приладдя і печатки

Документи, канцелярське приладдя і печатки

Будинок у селі Білогорща Брюховицького району на Львівщині (нині пригород Львова) - останній прихисток Романа Шухевича

Будинок у селі Білогорща Брюховицького району на Львівщині (нині пригород Львова) – останній прихисток Романа Шухевича

Як бачимо, для легалізації використовувалися відділи народної освіти і пральний трест

Як бачимо, для легалізації використовувалися відділи народної освіти і пральний трест

Уривок з інструкції для приготування чорнила: "...Таблетку треба покришити рукою на малі кусники, а тоді цілковито розтерти в великій ложці при помочі чайної ложечки..."

Уривок з інструкції для приготування чорнила: “…Таблетку треба покришити рукою на малі кусники, а тоді цілковито розтерти в великій ложці при помочі чайної ложечки…”

Джерело: Історична правда

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.