Перші кроки пластунів у Празі

В ці важкі для України часи дуже важлива роль молоді – генерації, яка поведе Україну справжнім шляхом. Саме всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі вже понад 100 років займаєтся українська скаутська організація Пласт.

Пласт існує, крім України, і в багатьох країнах світу, де живуть українці. В Чехії він має особливо цікаву історію. У 20-их та 30-их роках минулого століття у Празі активно діяли студенти гімназій та вищих шкіл, які тут заснували пластові курені, відділи та проводили гуртки. Вони брали активну участь у різних заходах, враховуючи зустрічі за кордоном. Після другої світової війни згадок про пластовий рух у Празі не маємо. Аж до тепер…

Першим стимулом стала міжкрайова пластова зустріч „ПрагУСС“ організована пластунами з Польщі в кінці травня минулого року. Згадана подія була присвячена 100-річчю заснування першого легіону Українських Січових Стрільців і не залишилася без відгуку.

Учасники міжкрайової пластової зустрічі ПрагУСС

Учасники міжкрайової пластової зустрічі ПрагУСС

У червні цього ж року юначка Наталя Дубаневич із Праги стала офіційно прихильницею Пласту. Новоприйнята пластунка разом із студентами-пластунами Юрієм та Михаелою Мушинками і Миколою Нетребою почали працювати на відродженні Пласту в Чехії, щоб таким чином продовжити традицію з міжвоєнного періоду.

Юначку Наталю Дубаневич офіційно прийнято до Пласту біля пам´ятника Т. Шевченку у Празі

Юначку Наталю Дубаневич офіційно прийнято до Пласту біля пам´ятника Т. Шевченку у Празі

Перші кроки вели в Українську суботню школу „ЕРУДИТ“, де вони 20-ого грудня 2014 року приєдналися до свята св. Миколая і для дітей підготовили декілька цікавих ігор. Користуючись нагодою, потрібно висловити велику подяку директору школи Марії Гаврилюк та педагогичному колективу за щире прийняття і підтримку.

Свято св. Миколая в Українській суботній школі ЕРУДИТ у Празі

Свято св. Миколая в Українській суботній школі ЕРУДИТ у Празі

Празькі пластуни були активні також під час Різдва. Вже стало доброю традицією скаутів з різних країн світу у різдвяний час розносити у кожну домівку Вифлеємський вогонь миру і таким чином об`єднувати серця людей. Цього року завітало тепло Вифлеємського Вогню також до хат українців у Чехії. Офіційна передача вогню відбулася 6-oго січня 2015 року у каплиці св. Миколая на вул. Рузвельтова 29. Люди підпалювали свої свічки, щоб вогонь миру, злагоди і добра запалав і на їхньому Різдвяному столі.

Передача Вифлеємського вогню миру у каплиці св. Миколая у Празі

Передача Вифлеємського вогню миру у каплиці св. Миколая у Празі

З нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка члени Пласту 7-ого березня цього року знову завітали в Українську суботню школу „ЕРУДИТ“ у Празі. Після гарної культурної програми, яку підготували вчителі разом з учнями, прийшли пластуни з цікавим “Шевченко-квестом”. Діти за допомогою гри могли перевірити свої знання з шевченківської тематики та дізнатися багато цікавинок з його життя. Не раз в приємній атмосфері долучилися до гри і вчителі та присутні батьки і таким чином всі гарно провели святковий час.

Свято з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в Українській суботній школі ЕРУДИТ у Празі

Свято з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в Українській суботній школі ЕРУДИТ у Празі

Які майбутні плани? Розпочати систематичну роботу з дітьми. Вже скоро почнуть пластуни подорожувати слідами першого скаута і щиро запрошують усіх хлопців та дівчат відвідати їхні щотижневі сходини!

Прага, 7-oго березня 2015 року
Ст. пл. Михаела Мушинка
Facebook: ПЛАСТ – Чехія
plastcr@gmail.com

*

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Відновлення Пласту в Чехії (фоторепортаж) | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] року – початку 2015 пластуни в Чехії провели декілька акцій із дітьми в суботній української школі у Празі, взяли…
  2. Відновлення Пласту в Чехії (фоторепортаж) | 100 кроків - […] року – початку 2015 пластуни в Чехії провели декілька акцій із дітьми в суботній української школі у Празі, взяли…
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This