Позначки:, , , , ,

В Аргентині літні табори відбуваються у січні тому, що ми є у південні півкулі світу. Цього літа таборували від 30 грудня 2014 р. до 13 січня 2015 р., так що мали нагоду святкувати Новий рік та Святий Вечір у пластовій атмосфері, зі смачними варениками та борщем 🙂

Цього року пластуни поїхали таборувати до Патаґонії, до Вілля Пеуенія. Місце табору було так далеко -1460 км від нашої пластової домівки, що ми подорожували літаком.

Таборовий краєвид був дуже цікавий. Ми були над озером “Алуміне”, в лісі дерев “пеуенес”, що ростуть тільки у цій частині Патаґонії. Із шатер могли бачити гори “Андес”. Тут повітря таке чисте, що вночі, коли дивишся на небо, воно надзвичайно зоряне.

Під час табору пластуни мали багато прогулянок: мандрували до вулкана “Батеа Мауіда” (1948 м над рівнем моря) , плавали з канойками через озеро”Алуміне” та їздили роверами до півострова “Лос Коіуес”. Відбули дводенну мандрівку до природного заповідника “Мапуче, П´ять Озер”. Також мали час на спорт і грали волейбол та софтбол, співали, грали в нічні ігри тощо. Але найбільше займало часу – шукання дров до ватри та кухні.

На таборі були організовані різні гутірки, під проводом інстр. пл. сен. Романа Селянського,
про сучасну ситуацію на Україні, наша роль як пластуна в діяспорі та про Пластову організацію в Аргентині. Також приготували й успішно склали вимоги пластової вмілості “Одне Перо”.

Цей табір був дуже веселий та цікавий і я не можу дочекатися до наступного табору, щоб пізнавати інші краєвиди Аргентинської Патаґонії.

пл. уч. Катерина Анкела

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.