Серія постерів від “Дня пластуна” 2015 про пластунів – учасників антитерористичної операції (АТО) на сході України – збройного конфлікту на території Донецької і Луганської областей України між з одного боку — організованими та керованими з РФ незаконними збройними формуваннями Донецької і Луганської «народних республік», за підтримки регулярних військових частин РФ та з іншого боку — українськими правоохоронцями із залученням Збройних сил України.

Станом на січень 2015 року в зоні АТО перебувають у складі ЗСУ чи добровольчих батальйонів більше 100 пластунів. Вони щохвилини ризикують власним життям, захищаючи Україну зі зброєю в руках.

За час проведення АТО на сході України відійшло на Вічну Ватру троє пластунів – Марко Паславський (19.08.2014, Іловайськ, Донецька обл.), Євген Подолянчук (14.09.2014, донецький аеропорт) та Віктор Гурняк (19.10.2014, селище Сміле, Луганська обл.). Вічна пам`ять! Героям слава!

*

Марко ПАСЛАВСЬКИЙ (капітан Армії США, рядовий батальйону “Донбас”): “Під час останньої Революції Гідності був під обстрілами на Інститутській. А потім почалася війна. Я ні секунди не замислювався про те, чи варто мені йти добровольцем. Я не сказав своїм близьким, що йду на війну. Вони про це дізналися з випуску новин”.

Марко Паславський - капітан Армії США, рядовий батальйону Донбас

Марко Паславський – капітан Армії США, рядовий батальйону Донбас

Євген ПОДОЛЯНЧУК (старший лейтенант спецназу): “Скільки на долі написано, стільки я й проживу, основне, щоб хлопці були живі.

Євген Подолянчук - старший лейтенант спецназу

Євген Подолянчук – старший лейтенант спецназу

Віктор ГУРНЯК (фотокореспондент): “Мені більше всього хочеться вірити, що ми пам’ятатимемо всіх, хто віддав своє життя за нас з вами. Я хлопців з Донбасу знав кілька днів, цих і багатьох інших, і їх смерть, наче смерть близького друга. Мабуть, це важко зрозуміти, але не можна це забути. Вони без сумніву герої, які і всі інші, що ще живі. Перед очима пробігають їх усмішки, їх жарти. Боляче, але не можна зупинятися. Запитай себе, а що ти зробив для перемоги? Ворог не тільки зовнішній, але і внутрішній. Вбий його в собі і це буде помста за їх смерть”.

Віктор Гурняк - фотокореспондент

Віктор Гурняк – фотокореспондент

Ігор КАРАБІН (альпініст, провідник): “Чому я пішов воювати? А навіщо тоді ми вчили історію, біографії патронів наших куренів, їхні подвиги за нашу незалежність. Щоб потім сидіти в барах і казати, що то не наша війна? Для чого тоді була потрібна ця вся “Велика гра”? І хто, як не пластуни повинні бути готові. Хто, як не ми?”

Ігор Карабін - альпініст, провідник

Ігор Карабін – альпініст, провідник

Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ (торакальний хірург): “Війна — це страх, це бруд, це смерть. І це також щоденна, напружена робота. Ти закочуєш рукави. Ворог могутній? Завдання небезпечні, тяжкі, невдячні? Робиш все, що в твоїх силах – це справа твоєї честі. Працюєш, незважаючи ні на що. Роби, що мусиш, а буде, як буде. Війна колись скінчиться, а люди лишаться. І їм треба буде дивитися у вічі – батькам, друзям, жінкам.Треба буде подивитися в очі своїм дітям… Саме так, і саме з них і починається Батьківщина. Душу – Богові, життя – Батьківщині, честь – нікому!”

Олександр Лінчевський - торакальний хірург

Олександр Лінчевський – торакальний хірург

Юрій ПУСТОВІЙ (тренер з бойових мистецтв): “Для мене завжди найціннішими були діти. Так, я вчитель за династією, то завжди на меті ставив не тільки навчання, а і виховання. Мене в свій час виховували любити родину і Батьківщину. Тому для мене головне, щоб діти виросли справжніми людьми і жили в кращих умовах. Це і підштовхнуло мене на боротьбу на Майдані, коли студентів побив “Беркут”. І заради цього я бороню Україну, де живуть мої діти (особисті та вихованці). Ніхто, крім нас не зможе збудувати гідне майбутне для наших дітей!”

Юрій Пустовій - тренер з бойових мистецтв

Юрій Пустовій – тренер з бойових мистецтв

Петро ШКУТЯК (директор КП “Єдиний розрахунковий центр”): “Якщо є шанс воювати за свою державу, варто його не втратити.”

Петро Шкутяк – директор КП Єдиний розрахунковий центр

Богдан БРАТАСЮК (молодший сержант ВСП ЗСУ): “Насправді, служба в армії дала мені багато досвіду і зараз я продовжую його здобувати в зоні АТО. Поїхав за власним бажанням, адже думаю, що кожен, хто вважає себе чоловіком – повинен ставати на захист Батьківщини. Найскладніше для мене за час АТО було ховати кращого друга, з яким прослужив півтора роки, пліч-о-пліч… Він завжди казав: “Якщо не ми, то хто?”

Богдан Братасюк - молодший сержант ВСП ЗСУ

Богдан Братасюк – молодший сержант ВСП ЗСУ

Андрій ТИТИНЮК (старший лейтенант медичної служби): “Я військовий хірург і свій вибір я зробив давно. Це мій обовязок перед державою, нацією та хлопцями, які стоять на передовій.”

Андрій Титинюк - старший лейтенант медичної служби

Андрій Титинюк – старший лейтенант медичної служби

Іван ГАВРИЛКО (геолог, державний службовець): “Іноді дороги ведуть вперед не за бажанням, а за обов’язком та покликом серця”. Юнацтво було доброю розминкою перед Великою дорогою. Вірю в перемогу. “Побурлакуєм світами, але повернемся назад”.

Іван Гаврилко - геолог, державний службовець

Іван Гаврилко – геолог, державний службовець

Павло БІЛОУС (підприємець): “Коли ти сам будуєш свій дім, то ти його будеш оберігати всім, чим маєш. Так і зі мною. Я оберігав свій дім і свою родину на Майдані, а тепер залишив їх, щоб обороняти наш дім, дивлячись ворогу в обличчя. І тут немає ніякого пафосу, бо так би мав зробити кожен свідомий громадянин, а тим більше пластун. Менше слів, більше діла і перемога буде за нами.”

Павло Білоус - підприємець

Павло Білоус – підприємець

Олег СНІГУР (журналіст): “Захищати свою родину, свій спосіб життя і свою країну — справа кожного чоловіка. Я так вихований і завжди знав, що, як на мою країну нападуть — я не вагатимусь.
(Десь отак-от пафосно). В ідеалі, військові — сучасні лицарі і, як шляхта в ідеалі зобов’язана була дбати про свій народ, так і присутність військового зараз має навіювати людям спокій і впевненість, йдеться про захист від агресора, першу медичну допомогу, чи зламаний двигун в автівці. Так я це бачу. Справжнє українське військо не створить ніхто, крім нас.”

Олег Снігур - журналіст

Олег Снігур – журналіст

Тарас ГРИВУЛ (музикант, викладач): “В нашому житті ми часто стикаємося із вибором дій. Діяти правильно і бути чесним перед собою чи зробити “як легше” і постійно оправдовуватися перед собою? Бог і Україна потребували сьогодні 100% наших сил і талантів. І я знаю, що завдяки нашим зусиллям ми створимо своє нове майбутнє. Саме тому я став “краплею в океані” під час Майдану, а сьогодні – на фронті.”

Тарас Гривул - музикант, викладач

Тарас Гривул – музикант, викладач

Наталія КОЦКОВИЧ (журналіст): “Я пластунка, а пластова присяга каже бути вірним Богові і Україні. Ці слова постійно зі мною. Вони виринають щоразу в моїй голові, коли я, як будь-яка людина, готова дати собі слабинку…Не готова померти за Україну, як це часто повторюють бійці. Знаю, що нікому не треба помирати за Україну. Ти просто за неї борися. І будь вірним.”

Наталія Коцкович - журналіст

Наталія Коцкович – журналіст

Максим ГРИЩУК (прокурор): “За своє майбутнє потрібно боротись. Кожна нація на певному етапі свого розвитку, чи становлення повинна підтвердити свою життєздатність і право на “існування під сонцем”, навіть зі зброєю в руках. Якщо ми зараз не підтвердимось, то знову звалимся в кількадесятирічну сплячку. Ворог такий самий, як і ми зі своїми недоліками і особливостями. І його можна бити (перевірено на практиці). Процитую древнього китайця: “Армія-переможець спочатку перемагає, а потім вступає в бій, а армія переможених спочатку вступає в бій, а потім намагається перемогти”. Так що все залежить від сприйняття і це дійсно тут працює. Завжди потрібно воювати спочатку головою, а вже потім – зброєю і все вийде!”

Максим Грищук - прокурор, фото зроблене в донецькому аеропорту

Максим Грищук – прокурор, фото зроблене в донецькому аеропорту

Тарас КОВАЛИК (кухар): “Відчув, що моє місце на передовій, адже ходив стежками Героїв, Січових стрільців та воїнів УПА, я виріс із цим…”

Тарас Ковалик - кухар

Тарас Ковалик – кухар

Василь МАРТЮК (екс-мер міста Зборова): “Цього вимагав час і моя совість. Можна ухилятись від проблем, але уникати відповідальності не можна. За мир та щастя потрібно боротись, в тому числі і зі зброєю в руках”

Василь Мартюк - екс-мер міста Зборова

Василь Мартюк – екс-мер міста Зборова

Роман ПУКАЧ (молодший сержант): “Я поїхав в АТО, тому що я не можу дивитися, як гинуть мої друзі, брати та подруги. Найбільше мені боляче за маленьких діток, які зараз на Сході… Це мій обов’язок, я громадянин України і давав присягу на вірність Українській Державі… Я в АТО, бо я за єдність і цілісність нашої Держави. І дякую вам всім за підтримку!”

Роман Пукач - молодший сержант

Роман Пукач – молодший сержант

Денис ШОЛОМ (лікар-реаніматолог): “Краще стріляти виродків там – на східному кордоні, щоб не довелося потім убивати їх тут…”.

Денис Шолом - лікар-реаніматолог

Денис Шолом – лікар-реаніматолог

Джерело: фб День пластуна, автор ст.пл.скоб Тарас Іщик, ЛЧ

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.