Серія постерів від ДП’15 – “Бо ніхто, крім нас”

Серія постерів від “Дня пластуна” 2015 про пластунів – учасників антитерористичної операції (АТО) на сході України – збройного конфлікту на території Донецької і Луганської областей України між з одного боку — організованими та керованими з РФ незаконними збройними формуваннями Донецької і Луганської «народних республік», за підтримки регулярних військових частин РФ та з іншого боку — українськими правоохоронцями із залученням Збройних сил України.

Станом на січень 2015 року в зоні АТО перебувають у складі ЗСУ чи добровольчих батальйонів більше 100 пластунів. Вони щохвилини ризикують власним життям, захищаючи Україну зі зброєю в руках.

За час проведення АТО на сході України відійшло на Вічну Ватру троє пластунів – Марко Паславський (19.08.2014, Іловайськ, Донецька обл.), Євген Подолянчук (14.09.2014, донецький аеропорт) та Віктор Гурняк (19.10.2014, селище Сміле, Луганська обл.). Вічна пам`ять! Героям слава!

*

Марко ПАСЛАВСЬКИЙ (капітан Армії США, рядовий батальйону “Донбас”): “Під час останньої Революції Гідності був під обстрілами на Інститутській. А потім почалася війна. Я ні секунди не замислювався про те, чи варто мені йти добровольцем. Я не сказав своїм близьким, що йду на війну. Вони про це дізналися з випуску новин”.

Марко Паславський - капітан Армії США, рядовий батальйону Донбас

Марко Паславський – капітан Армії США, рядовий батальйону Донбас

Євген ПОДОЛЯНЧУК (старший лейтенант спецназу): “Скільки на долі написано, стільки я й проживу, основне, щоб хлопці були живі.

Євген Подолянчук - старший лейтенант спецназу

Євген Подолянчук – старший лейтенант спецназу

Віктор ГУРНЯК (фотокореспондент): “Мені більше всього хочеться вірити, що ми пам’ятатимемо всіх, хто віддав своє життя за нас з вами. Я хлопців з Донбасу знав кілька днів, цих і багатьох інших, і їх смерть, наче смерть близького друга. Мабуть, це важко зрозуміти, але не можна це забути. Вони без сумніву герої, які і всі інші, що ще живі. Перед очима пробігають їх усмішки, їх жарти. Боляче, але не можна зупинятися. Запитай себе, а що ти зробив для перемоги? Ворог не тільки зовнішній, але і внутрішній. Вбий його в собі і це буде помста за їх смерть”.

Віктор Гурняк - фотокореспондент

Віктор Гурняк – фотокореспондент

Ігор КАРАБІН (альпініст, провідник): “Чому я пішов воювати? А навіщо тоді ми вчили історію, біографії патронів наших куренів, їхні подвиги за нашу незалежність. Щоб потім сидіти в барах і казати, що то не наша війна? Для чого тоді була потрібна ця вся “Велика гра”? І хто, як не пластуни повинні бути готові. Хто, як не ми?”

Ігор Карабін - альпініст, провідник

Ігор Карабін – альпініст, провідник

Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ (торакальний хірург): “Війна — це страх, це бруд, це смерть. І це також щоденна, напружена робота. Ти закочуєш рукави. Ворог могутній? Завдання небезпечні, тяжкі, невдячні? Робиш все, що в твоїх силах – це справа твоєї честі. Працюєш, незважаючи ні на що. Роби, що мусиш, а буде, як буде. Війна колись скінчиться, а люди лишаться. І їм треба буде дивитися у вічі – батькам, друзям, жінкам.Треба буде подивитися в очі своїм дітям… Саме так, і саме з них і починається Батьківщина. Душу – Богові, життя – Батьківщині, честь – нікому!”

Олександр Лінчевський - торакальний хірург

Олександр Лінчевський – торакальний хірург

Юрій ПУСТОВІЙ (тренер з бойових мистецтв): “Для мене завжди найціннішими були діти. Так, я вчитель за династією, то завжди на меті ставив не тільки навчання, а і виховання. Мене в свій час виховували любити родину і Батьківщину. Тому для мене головне, щоб діти виросли справжніми людьми і жили в кращих умовах. Це і підштовхнуло мене на боротьбу на Майдані, коли студентів побив “Беркут”. І заради цього я бороню Україну, де живуть мої діти (особисті та вихованці). Ніхто, крім нас не зможе збудувати гідне майбутне для наших дітей!”

Юрій Пустовій - тренер з бойових мистецтв

Юрій Пустовій – тренер з бойових мистецтв

Петро ШКУТЯК (директор КП “Єдиний розрахунковий центр”): “Якщо є шанс воювати за свою державу, варто його не втратити.”

Петро Шкутяк – директор КП Єдиний розрахунковий центр

Богдан БРАТАСЮК (молодший сержант ВСП ЗСУ): “Насправді, служба в армії дала мені багато досвіду і зараз я продовжую його здобувати в зоні АТО. Поїхав за власним бажанням, адже думаю, що кожен, хто вважає себе чоловіком – повинен ставати на захист Батьківщини. Найскладніше для мене за час АТО було ховати кращого друга, з яким прослужив півтора роки, пліч-о-пліч… Він завжди казав: “Якщо не ми, то хто?”

Богдан Братасюк - молодший сержант ВСП ЗСУ

Богдан Братасюк – молодший сержант ВСП ЗСУ

Андрій ТИТИНЮК (старший лейтенант медичної служби): “Я військовий хірург і свій вибір я зробив давно. Це мій обовязок перед державою, нацією та хлопцями, які стоять на передовій.”

Андрій Титинюк - старший лейтенант медичної служби

Андрій Титинюк – старший лейтенант медичної служби

Іван ГАВРИЛКО (геолог, державний службовець): “Іноді дороги ведуть вперед не за бажанням, а за обов’язком та покликом серця”. Юнацтво було доброю розминкою перед Великою дорогою. Вірю в перемогу. “Побурлакуєм світами, але повернемся назад”.

Іван Гаврилко - геолог, державний службовець

Іван Гаврилко – геолог, державний службовець

Павло БІЛОУС (підприємець): “Коли ти сам будуєш свій дім, то ти його будеш оберігати всім, чим маєш. Так і зі мною. Я оберігав свій дім і свою родину на Майдані, а тепер залишив їх, щоб обороняти наш дім, дивлячись ворогу в обличчя. І тут немає ніякого пафосу, бо так би мав зробити кожен свідомий громадянин, а тим більше пластун. Менше слів, більше діла і перемога буде за нами.”

Павло Білоус - підприємець

Павло Білоус – підприємець

Олег СНІГУР (журналіст): “Захищати свою родину, свій спосіб життя і свою країну — справа кожного чоловіка. Я так вихований і завжди знав, що, як на мою країну нападуть — я не вагатимусь.
(Десь отак-от пафосно). В ідеалі, військові — сучасні лицарі і, як шляхта в ідеалі зобов’язана була дбати про свій народ, так і присутність військового зараз має навіювати людям спокій і впевненість, йдеться про захист від агресора, першу медичну допомогу, чи зламаний двигун в автівці. Так я це бачу. Справжнє українське військо не створить ніхто, крім нас.”

Олег Снігур - журналіст

Олег Снігур – журналіст

Тарас ГРИВУЛ (музикант, викладач): “В нашому житті ми часто стикаємося із вибором дій. Діяти правильно і бути чесним перед собою чи зробити “як легше” і постійно оправдовуватися перед собою? Бог і Україна потребували сьогодні 100% наших сил і талантів. І я знаю, що завдяки нашим зусиллям ми створимо своє нове майбутнє. Саме тому я став “краплею в океані” під час Майдану, а сьогодні – на фронті.”

Тарас Гривул - музикант, викладач

Тарас Гривул – музикант, викладач

Наталія КОЦКОВИЧ (журналіст): “Я пластунка, а пластова присяга каже бути вірним Богові і Україні. Ці слова постійно зі мною. Вони виринають щоразу в моїй голові, коли я, як будь-яка людина, готова дати собі слабинку…Не готова померти за Україну, як це часто повторюють бійці. Знаю, що нікому не треба помирати за Україну. Ти просто за неї борися. І будь вірним.”

Наталія Коцкович - журналіст

Наталія Коцкович – журналіст

Максим ГРИЩУК (прокурор): “За своє майбутнє потрібно боротись. Кожна нація на певному етапі свого розвитку, чи становлення повинна підтвердити свою життєздатність і право на “існування під сонцем”, навіть зі зброєю в руках. Якщо ми зараз не підтвердимось, то знову звалимся в кількадесятирічну сплячку. Ворог такий самий, як і ми зі своїми недоліками і особливостями. І його можна бити (перевірено на практиці). Процитую древнього китайця: “Армія-переможець спочатку перемагає, а потім вступає в бій, а армія переможених спочатку вступає в бій, а потім намагається перемогти”. Так що все залежить від сприйняття і це дійсно тут працює. Завжди потрібно воювати спочатку головою, а вже потім – зброєю і все вийде!”

Максим Грищук - прокурор, фото зроблене в донецькому аеропорту

Максим Грищук – прокурор, фото зроблене в донецькому аеропорту

Тарас КОВАЛИК (кухар): “Відчув, що моє місце на передовій, адже ходив стежками Героїв, Січових стрільців та воїнів УПА, я виріс із цим…”

Тарас Ковалик - кухар

Тарас Ковалик – кухар

Василь МАРТЮК (екс-мер міста Зборова): “Цього вимагав час і моя совість. Можна ухилятись від проблем, але уникати відповідальності не можна. За мир та щастя потрібно боротись, в тому числі і зі зброєю в руках”

Василь Мартюк - екс-мер міста Зборова

Василь Мартюк – екс-мер міста Зборова

Роман ПУКАЧ (молодший сержант): “Я поїхав в АТО, тому що я не можу дивитися, як гинуть мої друзі, брати та подруги. Найбільше мені боляче за маленьких діток, які зараз на Сході… Це мій обов’язок, я громадянин України і давав присягу на вірність Українській Державі… Я в АТО, бо я за єдність і цілісність нашої Держави. І дякую вам всім за підтримку!”

Роман Пукач - молодший сержант

Роман Пукач – молодший сержант

Денис ШОЛОМ (лікар-реаніматолог): “Краще стріляти виродків там – на східному кордоні, щоб не довелося потім убивати їх тут…”.

Денис Шолом - лікар-реаніматолог

Денис Шолом – лікар-реаніматолог

Джерело: фб День пластуна, автор ст.пл.скоб Тарас Іщик, ЛЧ

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Понад 2000 учасників відзначатимуть «День пластуна» у Львові | Дивись.info - […] Посилання на серію фото – тут: https://100krokiv.info/2015/01/seriya-posteriv-vid-dp15-bo-nihto-krim-nas/ […]
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This