Пластун Богдан Братасюк: це було свідоме рішення – іти захищати Батьківщину

Мене призвали до війська у квітні 2013 року. Я не вагався йти служити. Це було моє рішення, адже ще змалечку я мріяв носити військову форму, дізнатись, що таке армійське життя і навіть хотів реально “повоювати” (не знаю чому, але в мене це завжди вабило:) Напевно саме тому, я жодного разу не пожалкував про свій вибір.

Під час служби я хотів здобути життєвий досвід, який пригодиться мені в майбутньому, змужніти, знайти нових друзів, так би мовити – іншими очима поглянути на світ. Так і сталося. За час служби я здобув неоціненний досвід не тільки в побутових речах чи спілкуванні зі співслужбовцями, а собосливо – командирами (начальниками), але й в управлінській сфері, адже вже на п`ятому місяці служби мені присвоїли звання молодшого сержанта.

Бонгдан Братасюк з бойовим побратимом

Бонгдан Братасюк з бойовим побратимом

Як тобі зараз в АТО? Були якісь важкі завдання? На яких точках ти стояв? Що було найскладніше?

Насправді, служба в армії дала мені багато досвіду і зараз я продовжую його здобувати в зоні АТО. Поїхав за власним бажанням, адже думаю, що кожен, хто вважає себе чоловіком – повинен ставати на захист Батьківщини. Зараз знаходжусь неподалік Луганська, в м. Сіверодонецьк. Тут на нас покладені завдання з підтримки спокою в місті, затримання осіб, пов`язаних з бойовиками або ж самих бойовиків, недопущення незаконного вивозу та ввозу зброї і боєприпасів (блокпости), а також бойові виїзди. Життя тут є непередбачуване – ніколи не знаєш, що буде через 5-10 хвилин. В один момент ти лежиш на ліжку, а через 3 хвилини вже повністю зібраний стоїш готовий до виїзду. І так цілодобово.

Найскладніше для мене за час АТО було ховати кращого друга, з яким прослужив півтора роки, пліч-о-пліч… Він завжди казав: “Якщо не ми, то хто?”

Пластунка Наталія Коцкович: Я приїхала в «Азов» не розважатись, а воювати

Чи пригодились тобі пластові навики? Взагалі, яку роль відіграв Пласт, коли ти пішов до війська?

Пласт з самого початку зацікавив мене, оскільки там є справжня організація, однострій, навчання – щось дуже схоже до армії. Окрім того, Пласт закладає в голови молоді українську ідею. В юнацтві ми гралися у Велику Гру, різні легенди на таборах, теренові ігри, нічна стійка і таке інше – кожен пластун через це проходив, а сьогодні для мене ця Велика Гра продовжується тут – на сході України. А ще саме Пласт дав мені багато практичних навичок, які не раз пригодились мені під час служби. Наприклад, пристосовуватись до швидкозмінних навколишніх умов, мати нові знайомства, в перебуванні на полігоні, серед лісу (згадую вмілості “Самозарадність” та “Два пера”:) і т. д.

Я також вдячний пластунам у допомозі під час підготовки до виїзду в зону АТО.

Відзначення 73-ої річниці Карпатської України, Хустський замок

Відзначення 73-ої річниці Карпатської України, Хустський замок

Відриття пам’ятника жертвам політичних репресій, Ужгород, 15 травня 2010 р.

Відриття пам’ятника жертвам політичних репресій, Ужгород, 15 травня 2010 р.

Як допомогти пластунам в зоні АТО?

Як ти бачиш ситуацію. Які настрої в твоїх друзів, солдат?

Ситуація дуже нестабільна й неоднозначна. Перебуваючи звільнених територіях, що перед тим було окупованими, я зрозумів, що навіть зараз більшість населення налаштована проти нас. Це, я вважаю, наслідок роботи, яку проводили наша попередня “влада” та російські спецслужби протягом останніх років 5-6. Але тим не менше, абсолютно всі військові переповнені оптимізмом та вірою у перемогу! Вси докладають максимум зусиль щоб наблизити її!

Бонгдан Братасюк з бойовими побратимами

Бонгдан Братасюк з бойовими побратимами

Що побажаєш волонтерам, друзям, пластунам?

Я, як і всі військові, дуже вдячний волонтерам, друзям, пластунам та іншим добрим людям, які допомагають нам. Адже, якби не вони, нас би вже не було… Я вважаю, що без них не те, що одягнути не було б що, але навіть й харчування могло б бути проблемою! І хочу побажати всім, хто бере участь в допомозі армії – сил, наснаги, віру в перемогу й мирного неба над головою.

Перемога буде за нами! Слава Україні!

Богдан разом з батьком

Богдан разом з батьком

Довідка: ст.пл. Богдан Братасюк, молодший сержант, 3-ій відділ спеціального призначення ВСП (Військова служба правопорядку у Збройних Силах України (ВСП) — спеціальне правоохоронне формування у складі Збройних Сил України). До Пласту вступив 2009 року, член гуртка УПЮ “Ті, що на місяць виють”, куреня ч. 45 ім. кн. Федора Корятовича, Станиця Ужгород. Пластову Присягу склав 13 березня 2010 року.

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Серія постерів від ДП`15 – “Бо ніхто, крім нас” | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] Богдан БРАТАСЮК (молодший сержант ВСП ЗСУ): “Насправді, служба в армії дала мені багато досвіду і зараз я продовжую його…
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This