“Щедрик” – найвідоміша у світі українська мелодія

Щедрик

Зимові свята щойно наближаються. Діти й дорослі готуються колядувати й щедрувати: 24 грудня, 6-7 січня – Різдво Христове, 13 січня – свято Маланки, 14 січня – Святого Василя і перший день Нового року за старим стилем. А 18 січня прийде “другий Святвечір” – напередодні Водохреща.

Кожен з нас хоч раз у житті таки чув український “Щедрик”. І, можливо, навіть в іншомовному виконанні. Тому що це – “найвідоміша у світі українська мелодія”. На Заході український “Щедрик” вже давно став невід’ємною частиною різдвяної культури. Пісню, відому там як “Carols of the Bells”, можна почути і в кіно, і в магазинах, і на вулицях.

Обробку народної пісні на початку ХХ ст. написав відомий український композитор Микола Леонтович. І вперше “Щедрик” виконав хор Київського університету – у 1916 році. За океан українська мелодія потрапила у 20-х роках минулого століття. А в 1936 році Пітер Вільхоуський, який працював для радіо NBC, написав англійський текст до “Щедрика” і українська мелодія стала знана в західному світі як “Carols of the Bells”.

“Щедрик” від Олега Скрипки:

Пропонуємо підбірку “Щедрика” і щонайрізноманітніших виконаннях

“Наше Різдво”. Дитячий хор “Щедрик”

Ще одне цікаве виконання “Щедрика”

ManSound “Щедрик”

У виконанні “Сеltic Woman”

Одне з найвідоміших виконань від Браяна Брінка

Джерело: Українська правда. Життя

3 Responses to “Щедрик” – найвідоміша у світі українська мелодія

  1. Богдан сказав:

    Дякую! За чудові новорічні мелодії.
    др. Тато

  2. @Богдан Друже Тату, успіхів та натхнення Тобі в новмі році!

  3. […] Автором цього “Щедрика” є відомий український ко…, який загинув у невияснений спосіб 1921 року у хаті свойого батька на Поділлі. Загинув, застрілений правдоподібно большевицьким агентом у розцвіті своїх сил і музичної праці. Микола Леонтович виховувався під впливом славного батька української музики та композитора Миколи Лисенка і працював як учитель хорового співу й диригентури в різних школах на Поділлі, Київщині та Катерннославщині. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *