9 грудня 2014 року після уроків та обіду з сім’єю учень шостого класу Антон Станіслав Ґрін замість того, щоб робити домашні завдання презентував у своєму рідному місті Ан Арбор український фільм «Поводир», в якому він грає головну роль. А вже 10 грудня відбулась презентація в місті Детройт.

Прем’єра стрічки мала відбуватись у залі театру “Мічиган”, розрахованого на 200 глядачів. Однак через технічні проблеми презентацію «Поводиря» в останню хвилину перенесли у головний зал. Це виявилось досить доречним, оскільки на фільм прийшло більше 300 глядачів.

Організатором заходу став директор українського кіноклубу при Колумбійському університеті Юрій Шечук.

Батько Антона Артур Ґрін під час перегляду фільму

Батько Антона Артур Ґрін під час перегляду фільму

Режисер Олесь Санін:

про присвяту

“На цей фільм мене надихнув Джек Паланс (справжнє ім’я Волоимир Палагнюк, син українських іммігрантів), який мав зіграти роль батька головного героя. На жаль, він не зміг цього зробити. Я присвячую цей фільм йому”.

про зйомки

«Фільм був знятий ще в 2012 році, однак завершими ми його повністю тільки минулого року. Прем’єра мала відбутись рівно рік тому, однак, як ви знаєте, – в Україні почалась революція».

про ідею

«Ця історія надзвичайно актуальна, оскільки в ній розповідається про те, за що українці боролись останнього року».

про виручені за кінопоказ кошти

«Гроші, зібрані за сьогоднішній показ будуть витрачені на проектори та екрани для українських військових, що перебувають в зоні АТО, щоб вони теж могли побачити «Поводир», а також і інші фільми».

про пошук виконавця головної ролі

Щодо кандидатури Антона на головну роль, то Олесь Санін зізнався, що вибрав його серед 2000 кандидатів.

«Ще 10 днів до початку зйомок у нас не було актора на головну роль. В ту мить, коли Антон почав говорити на камеру, він став кимось зовсім іншим. Змінився навіть колір його очей. Він перетворився на хлопця, який справді жив в той час, у 1932. Я не знаю, чи збудує він колись кар’єру геніального актора, та я вважаю його успішним вже зараз. Я не знаю що приготувала для нього доля, але він справді надзвичайний».

Виконавець головної ролі - пластун з Детройту Антон Грін

Виконавець головної ролі – пластун з Детройту Антон Ґрін

На запитання глядачів «Які відчуття викликає презентація «Поводиря» у рідному місці?» Антон Ґрін відповів:

«Я почуваюсь трохи дивно коли всі мене вітають і таке інше. Але мені дуже приємно, що люди з яким я живу мають можливість подивитись фільм, в якому я граю і який відображає історію моєї культури.»

Антон вдома разом з своїм другом

Антон вдома разом з другом

На презентацію фільму завітав професор Мічиганського університету Роман Гриців (пл.сен., курінь “Орден Хрестоносців“), який є колишнім директором Школи Українознавства, у якій навчався Антон.

Як він прокоментував фільм:

Неймовірний. Вражаючий, навіть – болючий, захоплюючий, такий, що «хапає за душу». Один з найкращих фільмів, що я коли-небудь бачив»

про гру Антона:

Коли я дивився фільм, я зовсім забув, що я його знаю. А я його знаю від народження. Ось так чудово він грав

Виконавець головної ролі - пластун з Детройту Антон Грін

Виконавець головної ролі – пластун з Детройту Антон Ґрін

Джерело: Джен МкКі, mlive.com, вільний переклад з англійської

*