Заклик у 40-річчя відновлення державности України

Пластуни і пластунки!

Ми вступили у великий рік української нової Історії. 22 січня цього року сповнилося сорок років від найважливішої і найбільшої події, що її привела друга, найбільша після постання гетьмана Богдана Хмельницького, українська визвольна революція.

Сорок років тому, 22 січня 1918 року, законний репрезентант українського народу, Українська Центральна Рада, проголосила у Києві, Четвертим Універсалом, що Україна, спираючись на свого “силу, волю і слово” стає “самостійною, від нікого незалежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу”.

Дев`ять місяців пізніше, 1 листопада 1918 року, подібні великі слова проголосив у Львові законний репрезентант Західньо-Українських земель, Українська Національна Рада. У тіні святоюрського храму передано українському народові “велику вість” про те, що він став сам “господарем своєї землі”.

Ці два державні акти відновили українську державність, яку втратила Україна на своїх східних землях 150, а на західних майже 600 років тому. Вони не тільки перервали вікову неволю, в якій перебувала українська земля і її нарід, але відновили державницьку свідомість нових українських поколінь і спонукали їx прямуювати свідомо і впевнено до віднови і закріплення української державности.

В цих великих подіях, у наших великих визвольних змаганнях започаткованих сорок років тому, взяли визначну участь також наші брати – пластуни. Серед нас є ще чимало пластунів – сеніорів, які були вояками і сташинами українських визвольних армій.

Серед нас є також багато наших братів-пластунів, які боролися й пізніше, впродовж сорок років, що лягли між великим визвольним 1918 роком і нашими днями, з усіма ворогами української свободи і державности. Ряди Української Військової Організації(УВО), Організації Українських Націоналістів (ОУН), Української Дівізії та незрівняної своєю посвятою, героїзмом і твердістю Української Повстанчої Армії (УПА) – всі були густо перетикані нашими братами – пластунами, які часто, як команданти, вели ці з`єднання шляхом пластового обов`язку і національної слави.

Вступаючи в цей великий ювілейний рік –

cпом`янім і похилім чола перед Тими, що голови свої склали у службі Пластового Закону,

похилім наші голови перед Тими, що боряться далі на рідній землі за свою і нашу долю,

віддаймо належну шану тим нашим братам і сестрам – пластунам, ветеранам усіх визвольних українських формацій, що за Божого ласкою, залишилися живими і від них вчімся “як рідний край і як народ кохати, як задля нього жити й умирати”.

Повторім овяточно і твердо нашу пластову присягу бути вірними Богові і Батьківщині і на твердім шляху нашого щоденного пластового обов”язку заправляймося тілом і духом для вірної і відданої служби Україні.

Крайова Пластова Старшина (1958, США – прим. 100 кроків)

Заклик до 40-річчя відновлення державности України

Заклик до 40-річчя відновлення державности України

Заклик до 40-річчя відновлення державности України

Заклик до 40-річчя відновлення державности України

Джерело: Пластовий музей у Клівленді

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This