Вісті комбатанта: Пор. Йосип Яремович

Пам’ятаю його ще зі Страбичева на Закарпатті, в початках вересня 1914 р. Впадав в око не тільки гарною поставою і вродливим обличчям, але й убранням. Заки перебрався в військовий мундир, ходив у пластовім однострою.

Швидко став командантом чоти і швидко авансував. Відважний вояк, дуже добрий старшина, твердий у службі, м’який і ніжний у приватному житті. Пройшов увесь стрілецький бойовий шлях від Карпат аж до Серета. В 1917 році, під Куропатниками біля Бережан, ми зжилися ближче. Коли весняний місяць плив понад яром Ценівки, ми не раз довго балакали про різне. Оповідав мені про дівчину-львов’янку і мріяв, як то він поїде на відпустку і як врешті розкаже дівчині про те, що в серці віддавна носить. Не довелось ні поїхати, ні розказати. Згинув у 1917 р. під Конюхами.

Лишилася про нього славна пам’ять і стрілецька пісня „Накрила нічка”.

Був ентузіястом Пласту і плянував після війни присвятити багато праці його розбудові. Дивно, що ніодин пластовий гурток ні в краю не носив, ні тепер не носить його імени. Йосип Яремович варта того, і як вояк і як пластун.

***

Вікі: Осип Яримович (* 1897, м. Львів — † 1 липня 1917, біля с. Конюхи, Козівський район, Тернопільська область) — пластун, командант сотні УСС. Народився 1897 у Львові. Випускник Академічної гімназії у Львові. Був активним учасником пластунського руху. В Легіоні УСС перебував із серпня 1914 р. Командував четою в сотні Василя Дідушка, брав участь в її першому бою під Верецьким перевалом 28 вересня 1914 р. Учасник усіх карпатських походів. У бою на горі Маківці особливо відзначився своєю відвагою, командуючи сотнею. Під час бою на горі Лисоні 2 версеня 1916 р. командував 3-ю сотнею І-го куреня (командант — сотник Омелян Лисняк) І-го полку УСС (командант — підполковник Антін Варивода), був поранений. Загинув 1 липня 1917 під час боїв із російською армією під Конюхами.

Йосип Яремович

Йосип Яремович

Джерело: Роман Купчинський – Мої добрі знайомі / ВІСТІ КОМБАТАНТА. – 1964. – № 3.

*

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Михайло Пежанський. Початки Пласту в Академічній гімназії у Львові | 100 кроків - […] Академічної гімназії як: Ілярій Харак, Микола Опока, Осип Яримович (пластун з Філії) й інші. Як тайний, так легальний Пласт…
Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This