“Школа Лісовая,
Гордість пластовая,
Нам, юнакам, це Січ-Мати.
Ми, молодії, хлопці лісовії
З вітром йдемо мандрувати”

Як і кожного року при кінці червня, так і цього року в багатьох пластових родинах відбулися серце-розриваючі прощання. Виструнчений юнак із напакованим наплечником глядів ще раз на зажурених батьків, прощаючи їх словами: “або зі щитом або на щиті”, як витримаю, приїду назад – як ні… й знизав плечима.

Що це таке Лісова Школа і як там живеться?

Лісову Школу створено виключно для підготовки майбутніх організаторів і провідників пластових таборів та мандрівок, які в Пласті належать до найважливіших самовиховних засобів юнацтва.

Станиці вибирають найцінніших юнаків чи старших пластунів (передумова – 2га проба та 16 років життя). Кожний кандидат мусить скласти задовільно письмовий іспит. В останній тиждень червня з`їжджається молоде братство до Кетскіл, бродять через річку, драпаються стежиною в лісі й попадають до рук інструкторів Лісової Школи.

Успіхи учасників оцінюються за точкуванням з такими вимогами: 1. Пластова постава; 2. Провідництво – виконування провідних діловодств у таборі, як бунчужного, писаря, інтенданта, чергового, гурткового й головного кухаря; 3. Теоретичне і практичне знання.

Лісова Школа 1971 - Закарпатська Січ

Лісова Школа 1971 – Закарпатська Січ

Праці багато, але повірте нам, що ще десь знаходиться час видати газетку, писати до батьків, поспівати при гітарі та вистругнути комусь “віца”.

Цьогорічна Лісова Школа, 8-ма, має 31 курсантів. Комендантом є пл.сен. Андрій Мицьо, ЛЧ, заступником – ст.пл. Адріян Сливовицький. Інструктори є: ст.пл.: Богдан Ганушевський, ЧМ, Андрій Дурбак, ПБ, Юрій Павлічко, ЛЧ, Роман процик, ЛЧ, Мирон Спольський, Бур. і Ярослав Ставничий, ЛЧ.

За кілька днів юнаки вернуться додому з невеличкою чорно-червоною відзначкою на правому рукаві – кажучи: “Я абсольвент Лісової Школи!”.

ст.пл.скоб Ю. І. Павлічко, ЛЧ

Джерело: газета “Свобода”, 8 липня 1971 р.

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.