Виховуюче значення Пласту

Молодь починає що раз то більше цікавитися пластовим житям, і що раз то в більшім числі вступати до пластової організації і тим способом пластовий рух змагається, росте и звертає на себе увагу майже всего громадянства. І неоден из старших, ба також із молодших ставить собі питання: „По що сей Пласт? Яку він має ціль у вихованню молодого покоління?”

На се е ясна одповідь:


1. Із становища молоді. Крім здоровля і тілесного розвитку Пласт витворює велику товарискість і приязнь. Молодь приближується, познак себе взаємно, помагає собі і ставить спільні цілі. На місце сильно розвитого самолюбства серед теперішного житя, Пласт ставить: поміч і пожертву, чого сучасна культура не знає. Спільні фізичні вправи, прогульки і праця на вільнім воздусі лучать молоде поколіня тіснійше з природою. В молодій душі збуджуються естетичні почуваня (почуваня до краси), розвиваєся освіченість, бистрота ума, щезає всяка плаксивість, зневіра, пригнобленя,безосновний смуток (що називаємо песимистичним
світоглядом), а на місце приходить відвага і рішучість, віра в побіду добра і поступу, радість життя (що називаємо оптимістичним світоглядом).

А властивою основою культури (поступу) є лише оптимизм, оптимистичний світогляд!

2. Із становища родичів. Якими ж хочуть бачити родичі своїх дітей? Головно — характерними, спосібними, здоровими тілом і душею.

Хочуть бачити в своїх дітях одиноку опору на старості літ. Хочуть воскресити в них все, що є
добре и гарне. Так, до того ідеалу родичів стримить також і пластова организація і хоче витворити з теперішньої молоді нове і краще поколіня, відданих і кращих синів и дочок для батьків и матерів!

3. Із становища народного. Пластова організація поставила собі за головну ціль — виховати пластунів на добрих, чесних громадян свого народу, а як добрий, чесний громадянин — стане він твердою основою всякого порядку и карности. Цілею Пласту не є защіплювати в молодих серцях бажання нищити, але будувати, не ненавидіти, а любити. Хто навчаться за молоду помагати другим аж до самопожертви, хто навчиться робити все, що є чесне, добре і гарне, хто навчиться боротися за правду так само буде він поступати і зі своїм народом.

Пласт учить молодіж любити свій народ і йому служити! Супроти другої нації наказує Пласт — любов, згоду, зрозуміння, а рішучо одкидує ненависть і насилля. Все ж пластун стоїть на сторожі правди! Й перед насилям правду мусить боронити! То ж як оборонець правди зможе пізніше обстати і за народню правду, а в разі небезпеки пожертвувати також і своїм життям!

4. Із становища соціяльного (громадянського): У Пласті виховуєся молодь всіх громадянських клас. Тут не робиться різниці межи бідними и багатими, або хто від яких родичей походить. Всі тут рівні! Всякі громадянські противенства тут щезають. Ніхто в пласті не питаєся: „Хто він”? — але — „Якій він”? Пластова організація вчить добачувати в кождім свого брата, свого найблищого друга, без різниці на походженя и національність.

Чоловік! — се гасло, котре серед сучасного житя ненависти втратило на своїм властивім значенні, се гасло Пласт видвигає на свій прапор наново!

Як бачимо, пластова організазія — се є великою школою на підготовка молодого покоління до будучого кращого и лучшого житя під зглядом фізичним, духовним і моральним. А головно є пластова організація твердою школою праці.

Праця! праця! — се могутний клич пласту. Але працювати треба вчитися. А се учить Пласт!

М. Сірий

Пластун - Юнак - Черкейс

Пластун – Юнак – Черкейс

Пластун - Юнак - Черкейс

Пластун – Юнак – Черкейс

Джерело: журнал “Пластун-Юнак-Черкейс”, річник 2, ч. 1-2, 1924, Ужгород

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This