31 серпня 2014 року у Стокгольмі відбулись перші сходини нового сезону діяльності Пласту у Швеції. Пластуни, виховники та батьки зустрілись спочатку у місті, де офіційно та урочисто було оголошено сестричкою Мотрею про відкриття сходин, а також обговорено ряд організаційних питань.

Пізніше всі дружно вирушили на прогульку до Королівського палацу (Drottningholms slott). На території замку діти розглядали красивий палац, спостерігали зміну королівської варти та гуляли лабіринтами пишного саду. Але на цьому мандрівка не закінчилась.

Після казкового замку пластуни помандрували до лісу, де юнаки разом з другом Романом змайстрували ватру. Біля вогню діти з дорослими співали пісень, грали ігри, а потім смакували грибну юшку, зварену на цьому ж багатті. Також було проведено гурткові ради, після яких отримано 2 юнацьких гуртки «Слоники» (юнаки) та «Північні мандрівниці» (юначки). Новацький рій тепер називається «Журавлі», бо ці птахи живуть по цілому світі та репрезентують радість в житті та мир, а також пильнують один одного. Також сестричка Мотря розповідала новакам про новий шкільний рік та провела гутірку про те, як бути добрим учнем та приятелем. А ще юні пластуни послухали казку про мишку і лева, де в кінці сюжету мишка допомогла леву та вони стали добрими приятелями.

Заключним етапом сходин була майстерка – повідомлення віри, надії та любові до воїнів української армії. Пластуни на ватмані писали щирі слова підтримки та побажання від своїх палких сердець для наших захисників. Найближчим часом цей плакат буде передано в одну з військових частин, щоб зігріти нашим теплом патріотів на Сході України.

Ст.пл.прих. Тетяна Сарабун

Фото: Мотря Яремко, Ярослава Гревцева

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.