Ми – одна пластова сім´я

Пластуни зі Словаччини стають дедалі активнішими. На цей раз вони були учасниками міжкрайової пластової зустрічі „ПрагУСС“, яка відбулася з 30-го травня – 1-го червня у столиці Чехії – Празі. Головною метою події було розвинути організаторські здібності юнацтва з Польщі та відзначити 100-річчя від заснування першого легіону Українських Січових Стрільців, який припадає на 2014 р.

Подія відбулася у скавтському осередку в околиці Праги в сімейній атмосфері – 11 учасників з Польщі, України, Словаччини та Чехії. Словаччину репрезентували ст. пл. Юрій Мушинка, ст.пл.прих. Михаела Мушинка та ст. пл. прих. Мирослава Танчак.

Ініціатором зустрічі і комендатом була ст.пл. Уляна Лайкіш, Верх. з Польщі. Нетиповим було, що проводом і головними організаторами були активні юнаки з Польщі. Для них це була одна з перших проб зорганізувати подібну подію. Та провід майстерно виконав своє завдання і показав себе здібним організувати дальші серіозніші зустрічі.

Подія відбулася в типовому вигляді пластових сходин. Провід підготував гутірки про Українських Січових Стрільців й визначних україців у Празі та різні цікаві тематичні ігри. Учасники вивчили кілька повстанських пісень та провели майстер-клас, де виготовляли власні відзнаки на зрарок УСС. Крім того, кожен міг перевірити свої знання з впоряду (марширування) та першої медичної допомоги. Вечорами не могли не відбутися сидіння коло ватри, де були активими саме учасники – кожен з них показав презентацію про діальність Пласту та українців у своїй державі.

Учасники дуже позитивно оцінили екскурсію містом та теренову гру на території Праги, де використали працю з картою та орієнтацію в терені і таким чином познайомилися з найвизначнішими місцями „стовежатої“.

Учасники зустрічі з Польщі, Словаччини, України та Чехії

Учасники зустрічі з Польщі, Словаччини, України та Чехії

Спів пластового гімну під час закриття зустрічі

Спів пластового гімну під час закриття зустрічі

Пластуни біля пам`ятника Т. Г. Шевченку у Празі

Пластуни біля пам`ятника Т. Г. Шевченку у Празі

Приємним закінченням нашої зустрічі було, що одна з учасниць з Польщі склала пластову присягу і таким чином стала офіційним членом Пласту. Позитивна атмосфера і добрий настрій спричинили, що між учасниками за тих пару днів створилися насправді дружні стосунки. Було враження, ніби ми давні знайомі, а насправді, ми бачилися перший раз. Я повністю згодна з висловом одного з учасників „Ми ж – одна пластова сім´я!“ Зараз треба тільки надіятись, що таких подій відбуватиметься більше, щоб стосунки в „сім´ї“ проглиблювалися.

Прага, 13-ого червня 2014 року

ст.пл.прих. Михаела Мушинка,
студентка Карлового університету
у Празі

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Пластуни у Празі – ПрагУСС − Український Пласт - […] відкрили зустріч з кількістю присутніх – 11 (6 з Польщі, 3 зі Словаччини, 1 з України та 1 з…
  2. Перші кроки пластунів у Празі | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] стимулом стала міжкрайова пластова зустріч „ПрагУСС“ організована пластунами з Польщі в кінці травня […]
  3. Перші кроки пластунів у Празі | 100 кроків - […] стимулом стала міжкрайова пластова зустріч „ПрагУСС“ організована пластунами з Польщі в кінці травня […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This