Газета “Християнський голос” про Пласт у Швеції

Патріотичне виховання молоді у всі часи у всіх народах було основним фактором духовно міцної нації. Адже лише любов до Бога та батьківщини дозволяють проносити традиції та культуру народу, не втративши їх під час зміни століть, територіально-адміністративних поділів, підпілля та воєн, які, на жаль, руйнували не одну країну та винищували цілі народи.

Саме за таких невтішних умов, коли на територію України з різних сторін посягали сусідні держави, було створено у 1912 році українську патріотичну скаутську організацію «Пласт», яка б сприяла вихованню духовно та фізично сильної молоді, не дозволила забзти свої коріння та втратити національну самобутність.

Як відомо, саме пластуни і вступали в лави визвольних армій дтія боротьби за рідну Україну. Часи змінились, наша держава отримала вистраждану незалежність, проте, на жаль, ласий загарбницький настрій і досі присутній по відношенню до цілісності країни.

Як в Україні, так і в діаспорі, де скаутський рух розвивався і зберігся, почалась нова хвиля піднесення і патріотизму українського народ. Зокрема 12 квітня 2014 р. у столиці Швеції відбулося урочисте відзначення 102-ої річниці з дня складання Першої Пластової Присяги. Цього дня вперше в історії були проведені пластові новацькі та юнацькі сходини у Швеції. Участь у них узяло разом з батьками понад двадцять новаків та юнаків. Сходинами провздали пластуни зі Швеції: сестричка Мотря Яремко, друг Роман Нагуляк, подруга Тетяна Сарабун; та з України: ст.пл.вірл. Марічка Рехман, СВ, стпл.вірл. Софія Будник, сг.пл. Христина Тинкалюк, ш.сен. Ростислав Добош, ЦМ, пл.уч. Соломія Добош, стпл. Андрій Ребрик, ЦМ.

Під час сходин було організовано також і великодню майстерну – діти вчилися робити свічки з вощини та прикрашати їх. Відтак, майбутні новаки та юнаки склали пластову обіцянку і отримали хустки.

Завершились сходини символічною ватрою-вогником.

Ст. пл. Мотря Яремко: Ми дуже і дуже дякуємо пластунам з України за підготовку та приїзд до Стокгольму. Разом ми створюємо Пластову групу в Стокгольмі і за це ми надзвичайно вдячні Вам! Скоб! Готуйсь!

Також 11 травня у Стокгольмі відбулись сходини, на яких юні пластуни вітали в честь Дня Матері своїх найрідніших людей. Віршами та сердечними піснями було розчулено не одне материнське серце.

Виховники,зокрема друг Роман, розповіли про героїчну долю української жінки-матері, на яку впродовж войовничих століть падало виховання дітей, хатня робота, а не раз і з мечем в руках захист родини та Батьківщини. Подруга Тетяна провела веселі жартівливі ігри з юнацтвом, а сестричка Мотря займалась з маленькими пташатами та новаками. Свято-сходини відзначились ріноманіттям вишиванок, по-правжньому весняним настроєм та планами майбутнix мандрівок.

Отже, Україна зараз може пишатись юними патріотами у Скандинавії з високими моральними цінностями та любов’ю до Батьківщини.

Для «ХГ» ст.пл.прихильниця Тетяна Сарабун

фотоальбом “Пластова група у Швеції: сходини” (автор – Ярослава Гревцева)

Газета "Християнський голос" про Пласт у Швеції

Газета “Християнський голос” про Пласт у Швеції

Газета "Християнський голос" про Пласт у Швеції

Газета “Християнський голос” про Пласт у Швеції

*

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This