Звіт Керівника Пластового Музею – пл.сен. Леоніда Бачинського, 1975

Пластовий Музей заснований в лютому 1952 року старанням пл.сен. Леоніда Бачинського. Спочатку музей був приміщений в пивниці під церквою, а коли куплено Пластовий Дім в Клівленді, то якийсь час музей примістився в кімнаті на піддашу того ж дому. Пізнійше Музей дістав окрему кімнату на поверсі, де знаходяться цінніші експонати, ґабльотки з різними відзнаками, манекени з одностроями та інші предмети розкладені на столах.

Портрети та більші картини є розмішені на стінах у кімнатах цілого будинку.

Пластовий Музей можна поділити на 3 групи збірок:

а) однострої, вироби молоді, прапори, яких вже не вживають, або неіснуючих пластових частин. Праці молоді, різні вироби, світлини, альбоми і т.п;

б) пластові світлини упорядковані, в альбомах, малюнки молоді. Матеріяли до історії Пласту, переховуються окремо, в кімнаті керівника музею;

в) Ґабльотки й інші речі б приміщені на піддашу, де теж є і бібліотечка.

Пластовий Музей можна оглядати за домовленням. Всі експонати, приміщені в окремій кімнаті, відкривається лише під час відвідин у присутності керівника музею або його заступника.

З повним признанням зазначую, що з боку Пластової Станиці Музей має повну підтримку і може вихісновувати на виставки цілий будинок, коли він вільний від засідань, сходин чи прилюдних доповідей, що їх влаштовує Пл. Станиця.

Робочий стіл Начального Пластуна Северина Левицього

Робочий стіл Начального Пластуна Северина Левицього

Керівник Пластового Музею є одночасно адміністратором Пластового Дому і полагоджує всі справи: догляд, направки, порядкування, полагоджує плачення різних рахунків і все, що звичайно робить власник дому.

Кожного року звітує на Загальних Зборах пластової станиці та підлягає тоді контролі діловодства і фінансів Пластового Дому. Коли отримуємо допомога на музей з-поза Пласту, тоді тою навіть скромною допомогою ділимося з Пластовим Домом.

Для кращого розвитку музею, треба більшого приміщення і самозрозуміле фондів, тоді міг би діяти в ширшім масштабі. Протягом всього існування не було ніяких непорозумінь з Пластовою Станицею. Тому Пластовій Станиці належиться в першу чергу подяка за підтримку, завдяки чому Пластовий Музей існує і може розвиватися, без будь-яких перешкод.

Прапори, відзнаки куренів, пластові відзначки

Прапори, відзнаки куренів, пластові відзначки

У повній свідомості цього, що на першому місці в пластовій організації є виховання нашої молоді, щоб запевнити дальше існування Пласту й української спільноти взагалі, Пластовий Музей, хоч побічна ділянка, але дуже важлива та потрібна для збереження того, що ми маємо, мали і можемо придбати. Вже тепер Пластовий Музей має унікальні, прецінні збірки, важливі для джерел історії Пласту. Коли б було більше зрозуміння та матеріяльних засобів на найконечніші потреби, Пластовий Музей можна б поставити на ширшій площині, розбудувати, як належалося б, але підчеркую – треба матеріяльної допомоги. Існуємо без офіційних дотацій, завдяки скромним фондам, що їх добуваємо, а також завдяки допомозі поодиноких людей, які нас морально підтримують.

Різні експонати - кубки, вимпели, прапорці тощо

Різні експонати – кубки, вимпели, прапорці тощо

Мені, як керівникові Музею, у поважному віці, треба обов’язково мати помічну силу, співробітника, що цілою душею віддався б музейній справі, Як буде поміч, краще йтиме праця, бо це дуже важливе, щоб Пластовий Музей існував і розвивався.

СКОБ!

пл.сен. Леонід Бачинський Основник і керівник Пл. Музею

Підтримати проект “Історія Пласту”

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This