Україна пам’ятає багато трагічних подій. Одна з них – депортація кримських татар в 1944 році. В пам’ять про ту страшну сторінку історії 41 Курінь УСП – 44 Курінь УПС «Целібат Мурлики» імені Івана Чмоли пропонує арт-проект. Вибирайте два рядки з тексту Шевченкового “Заповіту” (1-2, 3-4 і т.д.), прочитайте, запишіть це на відео і вишліть нам до 10 травня.

З усіх уривків будуть обрані випадковим чином 12 відео, які ми зліпимо до купи і поширимо мережею.

Долучайтесь до акції солідарності!

Не будьте байдужим! Пам’ятайте пластун братерський і доброзичливий!

Надіслати відео можна до 10 травня 2014 р. на електронну адресу drhogo@gmail.com. Згодом буде змонтоване велике відео. Детальну інформацію можна дізнатися тут.

Довідка. Всім відомо, що АР Крим довгий час входив до складу України. 19 лютого 1954 року Президія Верховної Ради СРСР, враховуючи спільність економіки, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв’язки між Кримом та Україною, позицію урядів РРФСР та УРСР, ухвалила указ «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР».

Подію приурочили до 300-річчя Переяславської ради. 26 квітня 1954 року Верховною Радою СРСР відповідно до радянського законодавства, було прийнято закон «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР».

У 1991 році із проголошенням незалежності України територія півострову увійшла до складу України. 1992 року була відновлена кримська автономія у складі незалежної України. Отже можна зробити висновок, що з ХХ ст. Україна і АР Крим були тісно пов’язані не лише спільними економічними та політичними планами, а й утворилися зв’язки між народами цих територій.

Інформацію підготувала: пл.уч. Дарина Ярошевич, к. ч. 36 ім. Анни Ярославни, Львів

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.