Пластове Різдво в Авдіївці

Найкрасивіше, найочікуваніше з усіх зимових свят – Свято Різдва. До нього готуються, його чекають у світлі зірок, в годину опівнічної храмової служби і в родинному колі.

Для більшості членів громади м. Авдіївка Різдво Христове стало одним з улюблених свят. Вже окреслились певні традиції. Але не завжди авдіївчани чули справжні українські колядки, не завжди мали можливість побачити живе вертепне дійство. Можна з впевненістю сказати, що традиції святкування українського Різдва в Авдіївці стали відроджуватись (або навіть – народжувались) не без участі авдіївських пластунів і пластунок.

Ходіння з вертепом було однією з перших традицій Станиці Авдіївки. В перші роки (2003, 2004) ходили до бабусь, дідусів, родичів пластунів. Колядники розігрували Різдвяне оповідання, а господарі-глядачі як правило – плакали. А юнацтво завжди шукало відповідь, чому плачуть дорослі, дивлячись їхню виставу. Певно, і через радість повернення традиції, і через спогади про дитинство, і через те, що через онуків в будинки приходить славослов’я Бога. Багато хто з авдіївців знали, що ті ряжені, які ходили вулицями – пластуни. В 2007 році авдіївські пластуни святкували Різдво у Львові і Коломиї.

Це був незабутній досвід і найяскравіші враження. Юнацтво познайомилось з новими традиціями, побачило Вертепні дійства на площах Львова. Ми вивчили багато нових колядок, брали участь в святкових заходах, були на Різдвяній Службі, побачили в Храмах, на вулицях, в домівках безліч рукотворних вертепів і дідухів.

З тієї подорожі наші Вертепні виставки стали більш «професійними». За останні п’ять років пластові вертепи бачили в мерії, в притулках для неповнолітніх Авдіївки та Донецька, в церковній громаді с. Лучанське Мар’їнського району, на парафії св. праведного Петра Калнишевського (м. Донецьк), в міському будинку дитячої творчості, просто на вулицях м. Авдіївки. У 2014 р. в Різдвяній виставі взяло участь вже четверте покоління авдіївських пластунів.

Старші пластуни передають молодшим не тільки колись зіграні ролі, але і проводять школу акторської майстерності. Поширюється репертуар колядок, створюються цікаві костюми, навіть виникла практика передріздвяних лекторіїв для батьків.

«Христос народився! Славімо Його!» – це різдвяне вітання все частіше можна чути на вулицях міста. Все частіше пластові колядники можуть зустріти на вулицях рідного міста людей, які радіють українському. Сподіваємось, що щорічне Різдвяне добре діло авдіївських пластунів і пластунок зігріє теплом багато-багато сердець. Віримо, що «раз добром нагріте серце вік не прохолоне!»

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Різдво у Авдіївці

Матеріал: Наталка Шерекіна

*

2 коментарі

  1. Orys'a Marciuk

    Класно – це ми завтра ідемо з Вертепом в Лондоні (ВБ). Тримайте кулаки, щоб тільки усе вийшло, як треба і було чути наших молоденьких новаків! Дякуємо за підтримку по е- пошті! Христос рождається – Славім Його!

    Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This