До річниці загибелі Степана Рудницького – 3 листопада 1937 року.
Степан Рудницький (3 грудня 1877, Перемишль, Австро-Угорщина – 3 листопада 1937, урочище Сандармох, Карельська АССР) — український географ і картограф, академік НАНУ. Основоположник української політичної та військової географії.
С. Рудницький значною мірою засновник української геоморфології, антропогеографії, політичної, соціально-економічної та демографічної географії. Особлива заслуга Рудницького в тому, що він започаткував картографічний напрямок в українській географії. Розробляти географічні карти українською мовою почав у Львові, продовжував в еміграції у Відні, а також в радянській Україні. Завдяки йому Україну чи не вперше було представлено у картографічних працях як цілісну просторову одиницю.
Оригінальну концепцію С. Л. Рудницький виклав у працях «Україна з політично-географічного становища» (1916), «Україна і великодержави» (1920), «Українська справа зі становища політичної географії» (1923). Ці праці С. Л. Рудницького, мабуть, найкращі у всій дотеперішній українській політології, мають і досі актуальне значення для справи державних змагань українського народу, формування його національної ідентичності, усвідомлення його ролі і місця в загальноєвропейському процесі демократичного оновлення.
Огляд території України by Andrij
Матеріал підготувала ст.пл. Ольга Свідзинська
*
Забула додати: як можна бачити з бібліотечних штемпелів, оригінал зберігається у Львівськиій науковій бібліотеці ім. В. Стефаника (на вул. Винниченка, 24).
Дякую за ремарку;)