Табір закарпатських пластунів у Варні над Чорним морем, 1930

Табір у Варні над Чорним морем — зорганізував і вів подорожніх проф. Володимир Бірчак. Всіх таборовиків було 29, з чого четверо вовченят.

На Чорне Море їхали поїздом через Румунію. Над морем таборували у шатрах. Командантом табору був проф. Корнило Заклинський.

З Варни 15 пластунів плило кораблем до Царгороду (Стамбул – прим. 100 кроків). Про цей табір сестричка Незабудька (Ростислава Бірчак – прим. 100 кроків) залишила такі спогади:

Табір 1930 року ужгородські пластуни згадують дуже мило. Це був табір над Чорним морем. Велика це річ — таборувати на чужині та ще й над морем, над нашим українським морем. Подорож зорганізував др. Володимир Бірчак у порозумінні з болгарськими пластунами, завдяки яким ми дістали на березі моря у Варні досить велику площу під табір.

Площа була без дерев і виставлена гарячим промінням сонця. В перших днях це було неприємно, навіть небезпечно, бо могло нас спалити. Таборувало нас 29, з чого четверо вовченят. Командантом табору був проф. Корнило Заклинський з Берегова. Табір творили дві лінії шатер. Кухні не було і тому пластуни харчувалися у близькій їдальні.

Проф. Корнило Заклинський

Проф. Корнило Заклинський

Вільний від таборових зайнять час ми використали на купання у морі та оглядання поблизьких пам’яток. Ми оглядали монастир Аллаха, зробили прогульку на Золоті Піски тощо.

Понад половина таборовиків відбула чудову прогульку кораблем до Царгороду, що зараз знаходиться в Туреччині. 13-го липня майже опівночі виїхало 15 пластунів під проводом др. В. Бірчака кораблем «Бургас» і за 40 годин дісталися до Царгороду.

Прогулька з Варни до Царгороду, 1930

Прогулька з Варни до Царгороду, 1930

Царгород, навіяний романтикою і історією, усім нам дуже сподобався. Ми відвідали св. Софію, гіпподром, підземні аркади, славний царгородський базар та прекрасні мечеті. Своїми одностроями ми викликували між населенням сенсацію і навіть наша фотографія під одною з міських фонтан появилася у царгородській газеті з підписом: “Українські пластуни в Царгороді”.

Закарпатські пластуни над Чорним Морем, Варна, 1930

Закарпатські пластуни над Чорним Морем, Варна, 1930

Відтак ми поїхали подивитися на Мармурове море, а звідтіля через Золотий Ріг і Дарданелли повернули ми до Варни. У Варні ми ще лишилися два тижні, а відтак повернули на зелене Підкарпаття. Табір тривав чотири тижні і лишив в усіх нас незабутні враження.

Джерело: Степан Пап-Пугач. Пластовий Альманах.

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Михайло Бажанський: Значна роля Українського Пласту у відродженні Карпатської України | 100 кроків - […] з іншими пластунами на Говерлі. У 1930-му році відбули подорож до Варни над Чорним морем. Брали участь у скавтських…

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This