Золота Булава 2013 в Канаді

Золота Булава 2013 відбулася від 27 червня до 7 липня на оселі “Пластова Січ”, Грефтон, Онтаріо, Канада. Цього року ЗБ святкувало своє 40-ліття! Коменданти: УПЮ-ів – ст. пл. Андрій Михальчишин, V, УПЮ-ок Таня Яців-Жураківська.

Золота Булава – міжнародний вишкільний табір для юнаків та юначок. Цей табір кілька десятиліть поспіль успішно проходить у Канаді, і вже багато років — в Україні.

На початку 60-х років минулого століття покійна пластунка-сеніорка Цьопа Паліїв робила спроби проводити вишкіл для гурткових. Ідея вишколу для лідерів маленьких груп відновилась у 1970 році в Канаді. Ентузіасти поширили ідею «Золотої Булави» на всю Канаду, а у 90-х «Золота Булава» прийшла в Україну.

Табір зорієнтований на 14— 16 рiчних лідерів маленьких груп та ставить за мету познайомити юнацтво із принципами ефективного провідництва, дати кожному учаснику нагоду реалізації його провідницьких якостей, сприяти повному розумінню пластової ідеї. Тут вони вчаться планувати свою роботу, створювати ефективну команду, співпрацювати у гуртку, полагоджувати конфлікти тощо.

Фото: з фб Діани Юрчук

*

3 коментарі

 1. Андрій

  ЗОЛОТА БУЛАВА – чудова ініціатива, яка дає виховникам найкращу підставу щодо виховної праці в Пласті, особливо з точки зору програмування для таборів та мандрівок. Я мав щастя відбути два табори ЗБ у 1970-их роках, включаючи перший в цій серії в 1973 році на Пластовій Січі біля містечка Ґрафтон, в канадській провінції Онтаріо (мала поправка до оригінальної статті – точка на мапі представлена як “Grafton”, а не “Hrefton”).

  Завжди буду вдячний другам, які провадили цими таборами і ділилися експертизою провідницького пластування, а це члени УПС – Торонто: Джулинський, Коморовський, Копач, Тарнавський, Гарас і довгий ряд висококваліфікованих пластових виховників, які зберегли традиції Тисовського і перших пластунів, захищали та плекали їх на чужині під час непевних часів для українських народу і держави … а ми всі в кінці мали приємність побачити завершення кола, коли Пласт відродився в Україні після розвалу совітської імперії.

  СКОБ!

  пл. сен. Андрій Головатий,
  станиця Торонто

  Reply
  • Андрій Ребрик

   Дякую за такий розлогий коментар! Якщо б ти міг підготувати якісь матеріали про ЗБ з тих часів – то 100 кроків з радістю опублікувало б матеріал!

   Reply
 2. Vasil

  Слава Українцям діяспори! Я, український письменник, член НСПУ, дослідник історії Стародавньої України, автор книги-бестселлера “Золота Булава”. Вперше пізнав, що далеко в Канаді є пласт під однойменною назвою “Золота Булава”. Це дуже-дуже цікаво й оригінально!
  Тож посилаємо вітання від нашої “Золотої Булави” вашій “Золотій Булаві”. І дуже хотілося б заприятелювати з вами і як то буде така щаслива можливість, побачитись з молодими і старшими українцями Канади.

  Дякую, що ми працюємо суголосно, як у музиці Бортнянського!
  Щиро ваш, Василь Хитрук

  Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This