25 і 26 травня 2013 року в містах Клуж та Бухарест відбулася презентація фільму “Срібна Земля” для українців Румунії. Фільм презентувався з субтитрами румунською мовою.

Презентація фільму в Клужі відбулася в рамках фестивалю Дні слов`янської культури та писемності у приміщенні Клузького університету ім. Бабеша-Бояї за участі місцевої української громади та студентів кафедри української мови Клузького університету. Перед переглядом стрічки усіх глядачів своїм виступом привітав хор “Роніанські голоси”. Від імені Пласту та творців фільму щиро дякуємо за допомогу в організації показу стрічки Клузькій філії СУРу, телекомпанії TVR3 та Олександрові Греченюку.

Презентація в Бухаресті відбулась в рамках відзначення традиційних Днів слов’янської культури та писемності, у приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії.

У заходах взяли участь представники української громади Бухареста та члени Союзу українців Румунії, студенти українського відділення кафедри слов’янських мов Бухарестського університету, представники румунської громадськості та працівники ЗМІ.

У своєму слові на відкритті Посол України в Румунії Теофіл Бауер окреслив роль і місце культурної складової у загальному контексті сучасного українсько-румунського співробітництва, привернув увагу присутніх до унікального історико-культурно-духовного потенціалу України та його значення для успішного просування нашої держави на шляху до європейської інтеграції.

Від групи перекладачів субтитрів змісту фільму румунською мовою виступив керівник молодіжної секції Бухарестської філії СУР Богдан Климпуш, а від української громади – Ярослава Колотило, які підкреслили новизну та значення представленої документальної інформації для ознайомлення української громади Румунії, у тому числі повіту Марамуреш, з невідомою історією українського руху у Закарпатські області впродовж міжвоєнного періоду.

З радником-посланником Теофілом Рендюком, Бухарест, 26 травня 2013

З радником-посланником Теофілом Рендюком, Бухарест, 26 травня 2013

Під час презентації в Бухаресті

Під час презентації в Бухаресті

Після презентації в Бухаресті

Після презентації в Бухаресті

Презентація в Клужі

Презентація в Клужі

Презентація в м. Клуж

Презентація в м. Клуж

Презентація в Клужі - хор

Презентація в Клужі – хор

Презентація в Бухаресті

Презентація в Бухаресті

Джерело: сайт Посольства України в Румунії

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.