Презентація документального фільму «Срібна земля» для українців Румунії

25 і 26 травня 2013 року в містах Клуж та Бухарест відбулася презентація фільму “Срібна Земля” для українців Румунії. Фільм презентувався з субтитрами румунською мовою.

Презентація фільму в Клужі відбулася в рамках фестивалю Дні слов`янської культури та писемності у приміщенні Клузького університету ім. Бабеша-Бояї за участі місцевої української громади та студентів кафедри української мови Клузького університету. Перед переглядом стрічки усіх глядачів своїм виступом привітав хор “Роніанські голоси”. Від імені Пласту та творців фільму щиро дякуємо за допомогу в організації показу стрічки Клузькій філії СУРу, телекомпанії TVR3 та Олександрові Греченюку.

Презентація в Бухаресті відбулась в рамках відзначення традиційних Днів слов’янської культури та писемності, у приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії.

У заходах взяли участь представники української громади Бухареста та члени Союзу українців Румунії, студенти українського відділення кафедри слов’янських мов Бухарестського університету, представники румунської громадськості та працівники ЗМІ.

У своєму слові на відкритті Посол України в Румунії Теофіл Бауер окреслив роль і місце культурної складової у загальному контексті сучасного українсько-румунського співробітництва, привернув увагу присутніх до унікального історико-культурно-духовного потенціалу України та його значення для успішного просування нашої держави на шляху до європейської інтеграції.

Від групи перекладачів субтитрів змісту фільму румунською мовою виступив керівник молодіжної секції Бухарестської філії СУР Богдан Климпуш, а від української громади – Ярослава Колотило, які підкреслили новизну та значення представленої документальної інформації для ознайомлення української громади Румунії, у тому числі повіту Марамуреш, з невідомою історією українського руху у Закарпатські області впродовж міжвоєнного періоду.

Після презентації в Бухаресті

Після презентації в Бухаресті

Презентація в Клужі

Презентація в Клужі

Презентація в Бухаресті

Презентація в Бухаресті

Під час презентації в Бухаресті

Під час презентації в Бухаресті

З радником посланником Теофілом Рендюком, 26 травня 2013

З радником посланником Теофілом Рендюком, 26 травня 2013

Презентація в Клужі хор

Презентація в Клужі хор

Презентація в м. Клуж

Презентація в м. Клуж

Джерело: сайт Посольства України в Румунії

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Огляд міжнародної діяльності Пласту 2013 | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] 2013 році відбулися презентації фільму для українців Румунії (Клуж, Бухарест), США (Детройт, Чикаго) та […]
  2. У Буйнос-Айресі відбулася презентація фільму “Срібна Земля” | Історія Пласту - […] українських громад у діаспорі вже відбулася у Латвії, Румунії, США, Польщі, Словаччині, Великій Британії та […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This