Від 2-го до 13-го січня 2013 р. відбувся юнацький табір “Пластова Присяга, дорога довжиною в життя” в околицях села “Ля Побласійон”, провінції Кордоба, Арґентина.

У таборі брало участь 12 юначок та юнаків та 6 виховнків. Між ними, мали велику радість числити ст.пл.вірл. Дзвениславу Петришин, яка таборувала з нами в рамках програми “Україна Поруч”.

У програмі табору були передбачені різні пластові зайняття, такі як мандрівка до пагорбка недалеко від місця табору, яка закінчилася підвечірком коло водоспаду. Учасники теж мали нагоду здати вимоги вмілостей “Табірництво”, “Мандрівництво”, “Картографія” та “Фільмування”. Згідно з вимогами тої вмілості, всі учасники грали свою роль у таборовому фільмі.

Але головні теми табору були – Пластова Присяга та її натхнення в акціях героїв України, головно між членами УПА. Маючи на увазі, що більшість учасників табору були пластунки й пластуни-прихильники, які готувалися до присяги. Тим чином, різні ігри, зайняття та розмови були на тему присяги, і в тих розмовах виникла назва табору.

Кожного року в Арґентині ми святкуємо Свят Вечір і Різдво Христове на таборі. Але цього року, зі співанням колядки, діти наважилися приготувати традиційні голубці на польовій кухні.

При кінці табору всі пластуни, включаючи новаків, які теж закінчували таборувати того дня, зібралися на Католицькій Катедрі Буенос Айреса “Святої Покрови” на Богослуження, Святочній Збірці на якій 6 пластунок та пластунів-прихильників склали Пластову Присягу.

А, опісля відбулася спільна різдвяня вечеря: “Пластова Ялинка”.

На Пластовій Ялинці, вперше в Арґентині горів Вифлеємський Вогонь Миру, який символічно привезла до далеких південних земель подруга Дзвенислава.

Важливо підкреслити, що програма “Україна Поруч” привезла ковток свіжого повітря і є надія тіснішої співпраці діяспори з Україною, і що КПС Арґентини визнала цю програму як пріоритет праці.

Ми сподіваємося, що наступного року результат програми буде таким же успішним, як цего року, і бажаємо приймати пластунів з цілого світу до наших таборів.

Інформацію про табір подав ст.пл. Іван Дмитрів, ЛЧ, комендант табору, а фотографії ст.пл.вір. Дзвенислава Петришин, ЧоК

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.