Вічна Ватра: Ераст Гуцуляк, ВБ

Для Бурлак цей рік не починається з правильної ноги. В суботу 4 березня 2013 р. в м. Торонто помер пл.сен. Ераст Гуцуляк, ВБ. Вчора Конгрес Українців Канади розіслав повідомлення: Конґрес Українців Канади висловлює глибокий сум з приводу відходу у вічність Ераста Гуцуляка.

4 березня, 2013, Оттава, Канада. З глибоким сумом Конґрес Українців Канади сповіщає, що 2 березня 2013 року пішов з життя Член Консультативної ради КУК пан Ераст Гуцуляк після раптової і короткотривалої боротьби з раком.

“Від Конґресу Українців Канади та всіх її асоційованих членів хочу висловити наше глибоке співчуття дружині Ераста – Ярмілі, його дітям та внукам, а також його родині та друзям”- заявив Павло Ґрод, Президент КУК. “Ераст був справжнім лідером нашої громади і невід’ємним членом Консультативної ради КУК, на чию мудру і щиру пораду я завжди міг розраховувати. Його будуть пам’ятати як людину, яка суттєво вплинула на Канаду і на Україну, за його працю для розвитку освіти української громади в Канаді, а також його шляхетність як волонтера та спонсора громади. З його відходом громада українців Канади зазнала величезної втрати. Його теплого характеру буде бракувати усім, хто мав приємність бути з ним знайомим. Нас будуть зігрівати мемуари Ераста «Моя дерев’яна валізка», які одночасно є і цікавою лектурою, і настановою до діяльності нашої громади».

Фундатори пластової домівки в Торонто - пл. сен. Ярмила Бука-Гуцуляк та пл. сен. Ераст Гуцуляк

Фундатори пластової домівки в Торонто – пл. сен. Ярмила Бука-Гуцуляк та пл. сен. Ераст Гуцуляк

Фундатори пластової домівки в Торонто - пл. сен. Ярмила Бука-Гуцуляк та пл. сен. Ераст Гуцуляк

Фундатори пластової домівки в Торонто – пл. сен. Ярмила Бука-Гуцуляк та пл. сен. Ераст Гуцуляк

Пан Гуцуляк народився в Україні і разом з батьками еміґрував до Канади у 1948. Він заснував та був Президентом компанії «Medical Pharmacies Group».

На додаток до успішної кар’єри пан Гуцуляк був дуже активним членом громади українців Канади, брав участь у роботі численних організацій. Усвідомлюючи важливість Українських молодіжних асоціацій пан Гуцуляк, не шкодуючи свого часу та енергії, став лідером (станичним) у Пласті, був Президентом Товариства Прихильників Руху в Канаді та заснував і очолив Канадський Фонд «Діти Чорнобиля».

У 1989 з ініціативи пана Гуцуляка було засновано Кафедру української культури та етнографії в Університеті Альберти.

Серед його численних справ як філантропа і керівника відзначимо те, що пан Гуцуляк придбав і передав приміщення для першого Посольства України в Канаді. Пан Гуцуляк підтримував громаду фінансово, жертвуючи значні суми грошей на ряд ініціатив Конґресу Українців Канади, у тому числі на поширення інформації про Голодомор-геноцид, на поточну діяльність Конґресу. Нещодавно пан Гуцуляк придбав новий комплекс для Української молодіжної асоціації Пласт у Торонто і зробив значний внесок у створення Меморіалу пам’яті жертв комунізму перед Верховним судом Канади в Оттаві.

Пан Гуцуляк отримав визнання за свою працю і йому було присвоєно найвищу нагороду Конґресу Українців Канади – «Медаль Шевченка» у 1995. Крім того, був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня у 1996 та ІІ ступеня у 2001 році від Президента України. Він був удостоєний ступеня Почесного Доктора Права Університету Альберти, 2001. У 2003 пан Гуцуляк був призначений Почесним Консулом України в Канаді, у 2006 році його представлено до нагороди Орденом Канади, а у 2013 році – до нагороди Медаллю Діамантового Ювілею Королеви Єлизавети II.

Конґрес Українців Канади хотів би скористатися цією можливістю, щоб вшанувати пам’ять про пана Гуцуляка і віддати йому шану за присвяту громаді українців Канади та внесок у становлення незалежної України.

Ми просимо Бога пам’ятати про сім’ю Ераста Гуцуляка в цей важкий для неї час і дарувати Ерастові життя вічне в Його Небесному домі.

Інформацію надіслав Мирон Спольський

*

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This