Фільм про Карпатську Україну подивилися всі старшокласники Львова

У межах проекту «Урок пам’яті» відбувся останній показ документального фільму «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939» для десятикласників Львова. Загалом у лютому-березні 2013 року кінострічку про Закарпаття переглянуло близько 4 тисяч школярів.

«У 2010 та 2011 роках учні у школах мали змогу переглянути фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939 –1941». Цього разу школярам запропонували альтернативний спосіб засвоєння навчального матеріалу завдяки перегляду нового документального фільму в кінотеатрі. Ми створили для школярів пам’ятні листівки, де міститься перелік основних дат та історичних подій з історії Карпатської України. Це допоможе їм пригадати ключові моменти з фільму. У Польщі багато музеїв та інших культурних установ мають освітні відділи, які співпрацюють зі школами. Навчальні заклади з власної ініціативи звертаються у такі установи, аби переглянути виставку, документальний фільм тощо. Запит суспільства на інформацію у такій формі там досить високий. Організовуючи «Уроки пам’яті», ми робимо крок на зустріч школам і сподіваємося, що у майбутньому це дасть позитивний результат», – розповів директор Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Тарас Чолій.

Організація та проведення показів фільму відбулася з ініціативи музею «Територія Терору» та управління освіти Львівської міської ради за підтримки ГО «Самопоміч», мережі кінотеатрів «Кінопалац» та Центру творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка».

В Ужгороді фільм було презентовано в прес-центрі “Закарпаття”, а потім продемонстровано в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок “Бавка”. А також, 14 березня 2013 року відбувся перегляд стрічки у приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.

Однак влада Закарпаття так і не спромоглася організувати масовий показ фільму про найгероїчнішу сторінку нашого краю для масового глядача, зокрема – для школярів.

Джерело: Закарпаття онлайн

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This