У межах проекту «Урок пам’яті» відбувся останній показ документального фільму «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939» для десятикласників Львова. Загалом у лютому-березні 2013 року кінострічку про Закарпаття переглянуло близько 4 тисяч школярів.

«У 2010 та 2011 роках учні у школах мали змогу переглянути фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939 –1941». Цього разу школярам запропонували альтернативний спосіб засвоєння навчального матеріалу завдяки перегляду нового документального фільму в кінотеатрі. Ми створили для школярів пам’ятні листівки, де міститься перелік основних дат та історичних подій з історії Карпатської України. Це допоможе їм пригадати ключові моменти з фільму. У Польщі багато музеїв та інших культурних установ мають освітні відділи, які співпрацюють зі школами. Навчальні заклади з власної ініціативи звертаються у такі установи, аби переглянути виставку, документальний фільм тощо. Запит суспільства на інформацію у такій формі там досить високий. Організовуючи «Уроки пам’яті», ми робимо крок на зустріч школам і сподіваємося, що у майбутньому це дасть позитивний результат», – розповів директор Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Тарас Чолій.

Організація та проведення показів фільму відбулася з ініціативи музею «Територія Терору» та управління освіти Львівської міської ради за підтримки ГО «Самопоміч», мережі кінотеатрів «Кінопалац» та Центру творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка».

В Ужгороді фільм було презентовано в прес-центрі “Закарпаття”, а потім продемонстровано в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок “Бавка”. А також, 14 березня 2013 року відбувся перегляд стрічки у приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.

Однак влада Закарпаття так і не спромоглася організувати масовий показ фільму про найгероїчнішу сторінку нашого краю для масового глядача, зокрема – для школярів.

Джерело: Закарпаття онлайн

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.