Філателістичні випуски Пласту в Україні

Джерело: Пластовий Шлях ч. 4 (140), 2004

Пластове видавництво України продовжує випуск конвертів до різноманітних пластових подій.

Не пройшла повз увагу така важлива подія в Україні, як VIII Крайовий Пластовий З’їзд України. З цієї нагоди було видруковано 100 конвертів. На конверті зображено земну кулю, на якій виділено територію України з написом «Київ» (місце проведення З’їзду).

Стрімка вертикальна лінія з’єднана з пластовим гербом, який розміщений над земною кулею і оточений чотирма барвами пластових Уладів, що символізує єдність пластової ідеї для усіх Уладів в Пласті. Навколо символу зображення напис: «VIII Крайовий Пластовий З’їзд в Україні, 23 — 25 квітня 2004». Оформлення і малюнок зробив В’ячеслав Стебницький.

8 Крайовий пластовий з`їзд

8 Крайовий пластовий з`їзд

Нещодавно ми одержали привіт із табору-вишколу «Лісова Школа» у США. Гарна картка з підписами, а ще гарніший кашетова- ний конверт із написом «Лісовій Школі — 40 років, 1964 — 2004». Малюнок на конверті двоколірний (червоної і чорної барви). Намальований пластун із наплечником і знаменом. Внизу відзнака ЛШ у формі намету. Також напис: «Лісова Школа, Гантер, Нью- Йорк, 26.06. — 9.07.2004».

Шкода, що не подано, хто малював кашет, де друковано, який наклад. Такі речі варто подавати ззаду на конверті — для збирачів (а їх є чимало). Але вже є інформація, що видано ще один такий самий конверт з цієї самої нагоди, але в Україні. Напис внизу під малюнком є такий: «Лісова Школа, урочище Гнилий Потік, с. Славське, Україна, 24.07. — 7.08.2004 ».

Оформлення конверта зробив В’ячеслав Стебницький, малюнок «Пластун з наплічником» використаний з традиційних пластових малюнків. Друк конвертів (по 100 прим, кожного) було зроблено в Україні. Фінансував виготовлення цих конвертів Андрій Ганкевич.

40 років Лісової Школи

40 років Лісової Школи

40 років Лісової Школи

40 років Лісової Школи

Співпраця пластунів України і Німеччини і спільне святкування 50-ліття першого таборування пластунів в Німеччині в Гохлянді біля Кенігсдорфу було чудовою нагодою видати конверт. Автором малюнка є Ірця Добрянська. Автор малюнка зобразила гори і голубе небо, на тлі яких зображено намети, в центрі горить пластова ватра, як символ пластових поколінь Німеччини. Ватра гармонійно вплетена в цифру «50». Наклад 100 прим.

Друк конвертів було зроблено також в Україні.

50 років Гохлянд, Німеччина

50 років Гохлянд, Німеччина

Такі конверти варто видавати. Це гарні сувеніри для учасників та добра пропаганда для табору, вишколу, зустрічі, станиці, куреня. А багато пластунів (та й непластунів) збирає такі речі на пам’ятку до своєї колекції, для історії.

Також такі речі залишаються в пластових музеях і архівах.

Вовки-Пластуни

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Листівки до 105-ліття Пласту від проекту “100 кроків” | 100 кроків - […] Листівка “Пластові філателістичні випуски різних […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This