Євген Деслав – відомий кінорежисер та пластун

Стаття Євгена Бачинського про Деслава

Відомий український фільмовий режисер п. Евген Деслав (Євген Антонович Слабченко – прим. 100 кроків) з Франції на початку вересня 1942 приїхав до Швайцарії, де в Базелі накручує нову фільму Еккхард, по роману відомого швайцарського письменника Шеффеля.

Ось що про нього пише ЛЯ РЕВЮ ДЕ Л’ЕКРАН з Марселя в № від 27 серпня б. р.: «Евген Деслав є найбільш маркантна і видатна особистість сучасної фільмової кінематографічної продукції. Його кар’єра одночасно є цікава і надзвичайної різноманітности. Він працює в фільмовій продукції з самих початків. Його фільми «Університетське місто» та особливо «Монпарнас» були дуже замітні, але він набув всеевропейської популярности як сінеаніст, завдяки його постановки відомих на цілий світ фільмів як «Похід Машін», «Негатив» і «Електричні ночі». Одночасно він працює як кінематографічний журналіст особливо в паризькім виданню СІНЕМАГАЗІН, де він регулярно подавав відомости про студії на Україні і інших слов’янських державах. Одночасно він поставив відомі фільми як от: «Світ в параді» та «Залізничні рейки».

Євген Деслав

Євген Деслав

Багато кінематографічних фірм запрошують його співробітництво як талановитого техніка, бо його хист і любов до праці стали легендарні та забезпечили назавше йому добре місце в цій корпорації. Дальше автор статті п. Ф. перечислює численні продукції, в котрих приймав участь наш земляк і нарешті закінчує свою статтю: «ця ріжноманітність і еклектізм неминуче мусив привести п. Евгена Деслава до самостійної постановки п’єс на сцені.

Останні роки у Франції примусили одначе його тимчасово задоволитися дрібними постановками в Ніцці на Рів’єрі, де він разом з Кльодом Револь ставив фільму Реда-Кер «Дитина Півночи», але обставини в котрих зараз перебуває Франція затримали викінчення цієї фільми. Тому п. Є.Деслав підписав контракт з найбільшою швайцарською фірмою в Цюріху ГОТТГАРДФІЛЬМ на постановку Еккхарда, котра буде епохальним явищем европейської продукції.

До цих коротеньких відомостей додамо, що наш талановитий і світової слави земляк саме напередодні війни мав їхати до Карпатської України в Хуст, де мав накручувати велику фільму-репортаж для празької «Меркур-Фільм», на чолі котрої стояв також наш земляк бувш[ий] полковник армії української п. Сухоручка.*

Одночасно мав він запрошення від египетського уряду опрацювати постановку життя нової египетської армії п. з. «Боротьба за добробут». Приємно зазначати про свою українську національність на екрані щоби тим заманіфестувати право українських емігрантів на свою національність…

Насамкінець зазначимо, що п. Деслав останнім часом виготував для друку вельми цікаві і оригінальні нариси з життя кінематографічного Парижу п. н. Сінеасти і Велети, книгу, котру він хоче випустити на книжковий український ринок так бідний творами з цієї галузі мистецького життя народів.

Додамо нарешті, що за час свого перебування на французькій Рів’єрі п. Деслав-Слабченко як уповноважений Червоного Хреста за кордоном старався улегшити тяжку долю своїх земляків в біді. Українська кольонія в Ніці дуже йому вдячна.

Побажаємо нашому видатному і талановитому землякові великого успіху і артистичного задоволення в його праці в Швайцарії, де він виступає уперше маючи вже світове ймення.

* примітка Остапа Ронжина: проект стрічки про Карпатську Україну розробив американський продюсер українського походження Каленик Лисюк. Знімати мав Деслав, але він працював асистентом режисера на зйомках фільму “Золото Христофора” (L’or de Cristobal) у Ніцці. Фільм “Трагедія Карпатської України” зняв інший режисер. (за Hosejko Lubomir, Histoire du cin?ma ukrainien, 1896-1995, ?d. A Die, 2001 – 104 с.)

Джерело:

*

1 Коментар

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Пласт на Великій Україні | 100 кроків — історичний пластовий блог - [...] В 1918 р. скавтова організація поширилася дальше по Вкраїні. Заложено тоді дружини в Київі, Каневі, Хвастові, Винниці і Катеринославі,…
  2. Предтечі й початки Пластового Руху на Центральних Землях України | 100 кроків — історичний пластовий блог - […] мені) відомо, що, напр. відомий і славний кінорежисер Євген Слабченко (його псевдо: Деслав) зорганізував українських […]
  3. Кілька слів про історію Пласту у Франції | 100 кроків - […] відомий український кінорежисер світової слави Євген Слабченко-«Деслав» (у 1938 році отримав «Оскара» за найкращий європейський […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This