На сайті фільму “Срібна Земля. Хроніка Карпатської Украрїни 1919-1939” відкрився розділ “Кінохроніка”.

Документальний фільм «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939» створено на основі численних документів, серед яких світлини, кінохроніка, мапи та тогочасна періодика. Документи надані архівом Музею української культури у місті Свидник та приватним архівом академіка Миколи Мушинки у Пряшеві на Словаччині, а також Чеським державним кіноархівом, Центральним державним кінофотофоноархівом ім. Г. С. Пшеничного у Києві, Центральним державним історичним архівом України у Львові. Багато цікавих світлин і документів, які вдалось зібрати в архівах чи приватних альбомах очевидців цих подій, публікуються вперше.

У розділі опубліковані чотири уривки з архівних хронік:

  1. Встановлення угорськими і польськими військовими спільного кордону в Карпатах. Краєвиди закарпатських сіл. Угорська військова кінопропаґанда. Березень 1939 року.
  2. Мадярські ґонведи марширують територією Карпатської України, березень 1939 року. Угорська військова кінопропаґанда.
  3. Встановлення угорсько-польського кордону на Ужоцькому перевалі, квітень 1939 року. Угорська військова кінопропаґанда.
  4. Фрагмент чехословацького кінофільму “Невірна Марічка”, що оповідає про життя в містечку Колочаві на Підкарпатській Русі у міжвоєнний період.

*
Филонович В. З. Березневі дні Карпатської України
*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.